Co je nového
Pár slov o nás
Zvířátka k prodeji, nebo k darování
Minikozičky
Miniovečky
Minipony
Koně
Miniprasatka

Papoušci
Sovy
Savci
Naši Teddy králíčci
Pavo cristatus
Naše morčátka
Naši pesani a kámoši našich pesanů
Naši pštrosi Nandu pampoví v bílé formě
Naše kočičky
Fotečky toho, co se jinam nevešlo
Kontakt
Najdete nás na
Zpět na úvodní stranu

Novinky

Archiv novinek 03/2006 - 03/2012
Archiv novinek 03/2012 - 08/2014
Archiv novinek 08/2014 - 08/2020
01.08.2020
DOVOLENÁ 3.-9.8.2020, v tomto období nezvedáme telefony a neodpovídáme na maily.
14.03.2020
PROSBA O POMOC - také na nás a naše zvířátka dolehly následky pandemie koronaviru a trpíme nedostatkem finančních prostředků na nákup krmiv. Prosíme veřejnost o pomoc, více na nové stránce PODPOŘTE NÁS Podpořit nás můžete i zakoupením odchovů, v současné době máme k dispozici selátka standardních miniprasátek a teddy králíčky, narozen je nový vrh štěňátek dlouhosrstá čivava. ZDE REPORTÁŽ Z NAŠEHO ZOOKOUTKU Česká televize 23.2.2020 "CHCETE MĚ"
02.03.2020
HLEDÁME ŠIKOVNÉ A OCHOTNÉ POMOCNÍKY - DOBROVOLNÍKY!!! Vzhledem k dalším komplikacím, které mám po operaci, nejsem schopná pravou rukou pracovat (špičkou prstu mi vylezl silikonový šlachový implantát, musím to mít v čistotě, beru antibiotika, nesmím nic dělat, jinak budu muset absolvovat lednovou operaci znovu). A protože zde tvořím 50% pracovní síly, ráda bych vyzvala všechny, kdo mají čas a chuť nám pomoct, aby se mi ozvali. I kdyby to mělo být na 2-3 hodiny o víkendu, budeme vám moc vděční. Kdo to vydrží 6 a více hodin, dostane oběd :) Je březen a nazrál čas, kdy se musí začít vyvážet hluboké podestýlky a vše děláme ručně. Takže práce spočívá v tom, nabrat podestýlku na vidle, a naházet do vozíku. Hnůj si také můžete sami naložit a odvézt na svou zahrádku. Je to krásně uleželý koňský hnůj převážně od poníků a oslíků. Pokud máte čas a chuť, stačí se ozvat na mob. 731407080, nebo na dvornizookoutek@seznam.cz DĚKUJEME!!!

Jinak dostala jsem informaci, že jsme byli 23.2.2020 v České televizi v pořadu Chcete mě (natáčelo se v září 2019), takže se na nás můžete podívat ZDE

Ráda bych také poděkovala Jirkovi Doležalovi ze Střelic, jeho Ivetce, a dále paní Popelkové s manželem a paní Lázničkové za pomoc zvířátkům v zookoutku, velmi si toho vážíme <3

15.02.2019
Dne 13.2.2020 kolem 17,00 hod nám během instalace stínící sítě ve voliéře uletěl Výr virginský (Bubo virginianus nigrescens). Je velmi vzácný a plachý, v ČR je pouze pár jedinců, ve volné přírodě se u nás nevyskytuje. Poznávací znamení svítivě žluté oči. Prosím o sdílení a o informaci, pokud ho uvidíte. Je to dovoz z Německa, mladý samec kroužek B,20 0 G16 0013. Volejte prosím pokud ho uvidíte na mob. +420731407080, kontakt dvornizookoutek@seznam.cz, Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice. Neumí si lovit potravu, ale mohl by to zkusit např. na slepice, nebo holuby. NÁLEZNÉ PŘI ÚSPĚŠNÉM ODCHYCENÍ 2000,- Kč !!!
12.02.2020
Po velmi dlouhé době opět aktualizace, abyste se nebáli, nebo neradovali, že už tu nejsem :D. Právě jsem týden doma po další operaci šlach a kloubu a implantaci silikonového šlachového tunelu, a za 3/4 roku jdu opět na operaci, kdy dostanu silikonovou šlachu. Se vzrůstajícím počtem operací se prohlubuje můj vztek na tu partu místních gaunerů od nás z vesnice (dokonce většina už je rodiči dětí a jsou to "podnikatelé"), kteří mají toto na svědomí, a kteří mne i mého přítele za přítomnosti tehdy mé 14,5 leté dcery v roce 2018 napadli. Dcera kvůli tomu odešla žít k otci do Čech. Tak alespoň, že střední školu studuje v Praze. Smutné je, že přítomna byla téměř celá vesnice, ale nejen, že se nás nikdo nezastal a všichni se jen dívali, ale dokonce nikdo ani neposkytl svědectví, které by soud vzal v úvahu aby tito lidé byli odsouzeni, tak jak si zasloužili. Tresty, které dostali pouze dva z deseti, beru jako výsměch slušným lidem a totální selhání funkce osadního výboru. Možná by si ještě zasloužilo zmínit, že napadat někoho jen proto, že je "náplava" a že si na něj někteří zakomplexovaní jedinci něco vymysleli a s pomluvami obešli celou vesnici, to je něco, co je hodno středověku, a do moderní společnosti to nepatří. Dost už bylo ničení ohrad, žhářství, vyhrožování, napadání, pomluv, udávání a zabíjení zvířat jen proto, že "někdo" ze zištných důvodů roztrubuje, že jsem bláznivka a všem škodím. Pokud na mne, na mou rodinu, na má zvířata, na mou čest, nebo na můj majetek ještě někdo sáhne, urazím mu palici, a nebo ještě lépe, ve spolupráci s kriminální policií a dobrým právníkem ho dostanu tam, kam patří. Do basy.

A když už si tu vylévám srdéčko, ještě bych jen okrajově zmínila jednu věc, která se mi nelíbí. Jednomu svému mladému známému jsem posledních pár let radila ve všem v chovu a současně mu vykládala o svých plánech a co mám v plánu zrealizovat, co funguje, co ne, čemu se vyhnout a co je důležité pro úspěch v domnění, že má zájem o chovatelství a chce se přiučit. Tomu co se ode mne dozvěděl se říká "Know-how", což znamená souhrn poznatků, výrobních a obchodních znalostí a postupů, návodů či receptur, získaných dlouholetou zkušeností. Nikdy bych netušila, že zatím, co se budu léčit a obnovovat zookoutek po způsobených škodách, on mezitím využije do posledního puntíku mé Know-how a de facto během tří let vybuduje nedaleko nás kopii toho, co zde mám vč. jednotlivých druhů zvířat a propagace, a doplní o činnosti, které jsem měla v plánu. Že bude natolik drzý, že okopíruje i můj slovosled na svých webových stránkách. Já tomu říkám krádež duševního vlastnictví. Tento člověk zneužil mého přátelství a založil si na tom vlastní zookoutek, ovšem na rozdíl od nás mu chyběla povolení k chovu od SVS. A jestli se cítím kvůli tomu zapšklá? Teď určitě ano a pokud mi někteří návštěvníci budou říkat, že kopíruji já jeho, tak to chvilku potrvá, než mne to přejde. Ale jeden rozdíl zůstal. Já jsem nikdy neměla v plánu povýšit job nad pohodu zvířat. A tak přísně reguluji počet návštěvníků a dohlížím na to, aby si návštěvníci ze zvířat nedělali náhražku plyšáků a aby každé divoké zvíře chované v zajetí nebylo traumatizováno. Každé zvíře je navíc individualita a některé snese více a některé méně a tak je vždy potřeba vše přizpůsobovat i aktuální "náladě" zvířat. I dokrmování bez dohledu může zvířata zabít (zažívací problémy). Někdy dokonce i stres. Rozdíl mezi zoo a zájmovými chovy je velký. Zoo má zaměstnance, kteří jsou placeni a na provoz dostávají peníze. V zájmovém chovu pracujete zdarma a na krmiva vám těch 20 tisíc měsíčně nikdo nedá. Prostředky na krmiva, veterinu a materiální zabezpečení zvířat získáváme prodejem odchovů, ale je to velmi těžké. Také je na menším prostoru více zvířat a protože není místo na "zázemí", nemají se zvířata před vámi kam schovat. To je důvod, proč se musí počet návštěvníků regulovat. Navíc část našich zvířat má zimní spánek a také je brzy tma, proto necháváme komentované prohlídky jen na letní měsíce. Jinak pokud se mezi vámi najdou nějací dobrovolníci, kteří by rádi pomohli, uvítáme je s radostí :)U zvířat je totiž práce celoročně.

Když to tak shrnu, vše co se stalo, mi ukázalo směr, kterým se vydat. A protože jsem člověk velmi činorodý, vydala jsem se trochu jinou cestou, než jsem měla v plánu, nebo ani ne tak jinou cestou, jako současně několika novými směry, aby mne práce bavila a přinášela mi radost. Žádná cesta není rovná a mnohdy se rozdvojuje, nebo má i mnoho dalších směrů z jedné křižovatky. A co to znamená pro letošní rok, a vůbec pro náš spolek? Znamená to, že jsem začala nové aktivity, které možná stihnu představit již v letošním roce. Dvě jsou pro město v rámci regenerační komise a dvě jsou pro spolek. Letos navíc budeme ve větší míře pečovat o les, sázet nové stromy a vyvíjet aktivity v oblasti zadržování vody v krajině. Takže nejde jen o zvířátka. Co se těch týče, ubytovali jsme u nás zdarma jednoho koníka "útěkáře", který proslul svými úniky z ohrady. Zatím je vše ok. Co bych ráda vypíchla je to, že se mi daří v chovu miniprasátek, kdy začínám dosahovat s novými generacemi velmi kvalitních odchovů. Často se mne lidé ptají, proč musí být po zakoupení selátka členy klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti a platit 300,- Kč roční členský poplatek jen proto, že chtějí mít prasátko na mazlíka, a ne jako hospodářské zvíře. Upozorňuji, že není žádná povinnost být členem klubu a přesto lze mít miniprasátko vedené jako mazlík. Každý chovatel má od konce roku 2019 povinnost svůj odchov přehlásit buď na jiné hospodářství (venkovní prasátko, příp. do chovu) a nebo ho odhlásí oproti občanskému průkazu na nového majitele (prasátko - mazlík). Nikde není psána podmínka, že nový majitel musí být členem klubu. Nový majitel miniprasete si musí do 7mi dnů své prasátko nahlásit na ČMSCH přes jednoduchý registrační formulář V TOMTO ODKAZU Na jaře 2021 se bude znovu otevírat zákon a já jsem již učinila kroky, které doufám pomohou uzákonit, aby i nečlenové klubu mohli využívat čipování, místo ušní známky, nebo tetování u svého mazlíka. A to je zatím vše :) Už mne bolí ze psaní "packa".

21.07.2019
DOVOLENÁ 5.-10.8.2019, v tomto období ZAVŘENO. V současné době probíhají komentované prohlídky, které je možno objednávat na všední dny mezi 16-18,00 hod a o víkendech dle dohody. Jinak líhneme kuřata bílého nandu pampového, narodila se také kůzlátka i selátka, takže je u nás veselo. Máme také na prodej poslední feneču Biewer jorkšírka, která bude maličká, v dospělosti tak 1,5 kg. Z novinek bych asi vypíchla to, že jsem zklamaná z webu Geovisite, protože nám se nám vynulovalo počítadlo návštěv, které sčítalo od roku 2007 a napočítalo nám více než 110 tisíc návštěv webu z padesáti zemí světa. Mrzí mne to, protože jsem si ráda prohlížela, z jakých končin máme návštěvníky.
14.04.2019
Noví čunínci (selátka miniprasátek) na prodej video zde
02.04.2019
Po dlouhé době, kdy nebyla aktualizace, tu máme novinky. Zimu jsme přežili opět sháněním sena, které je díky suchu 3x dražší, než v jiných letech a to s sebou přináší obrovské náklady navíc, měsíčně je to o cca 9 tisíc Kč více (celkem 13500,- Kč)jen za seno, když nepočítám slámu a ostatní krmiva. Takže to není jednoduché a od letošního roku musíme po deseti letech navýšit ceny odchovů miniprasátek, což samozřejmě sice nepokryje zvýšené náklady, ale alespoň mírně sníží ztráty. Komentované prohlídky zvířátek bude možné objednávat od konce května, protože v současné době, kdy jsem se vrátila z nemocnice po operaci šlach a kapsulotomii prstu (následek úrazu po mém napadení partou místních grázlů dne 30.4.2018), nemohu pravou rukou nic dělat a léčení bude opravdu na dlouhou dobu. Navíc jsem v nemocnici po operaci dostala silnou bakteriální infekci neurčené lokalizace, takže po 14ti dnech v nemocnici jsem konečně doma a již 3 týdny beru silná antibiotika, jezdím na převazy a bojuji s doléčováním. Musím mít klidový režim.

Tím pádem dojde ke zpoždění úklidových prací po zimě. Moc děkuji svému příteli za to, že se s vypětím všech sil dokázal sám, jen s pomocí dětí, postarat o zvířátka v době mého pobytu v nemocnici, a zvládl i noční dokrmování štěňátek a péči o děti <3

Mám také velkou radost, že jsem dostala důvěru a byla zvolena do dvou komisí Rady města a to Komise bezpečnostní a prevence kriminality a drogové závislosti, a také do Komise regenerační a pro rozvoj města. Již jsem začala připravovat návrhy pro projednání v komisi, tak uvidíme, zda budou podpořeny.

Co se týče spolkové činnosti, čeká nás opět výsadba zeleně (na vlastních pozemcích a z vlastních peněz), a péče o "Čarodějnickou tůni", která je jedinou nevysychající vodní plochou v katastru Popovic, a zároveň je domovem několika ohrožených druhů živočichů. V těchto suchých letech je nutné pečovat všemi dostupnými prostředky o to, aby byla voda v krajině zadržena a příroda měla dobré podmínky pro život. Takže v rámci dlouhodobé udržitelnosti budeme v následujícím roce pokračovat s kroky, které budou tento cíl podporovat.

Kromě péče o krajinu a zvířátka, budeme i letos dobrovolnicky provádět průvodcovské činnosti ve svém volném čase a to od června do října. Komentované prohlídky za příspěvek na zvířátka slouží k environmentálnímu vzdělávání dětí i dospělých. Příspěvky jsou použity pouze na nákup krmiv.

Budeme velmi rádi, pokud našim zvířátkům přinesete třeba suché pečivo, nebo vaječné skořápky, můžete to v igelitce klidně pověsit na plot, alespoň se nebude plýtvat potravinami a zároveň uděláte něco pro zvířátka :) předem moc děkujeme.

03.09.2018
Tak máme za sebou obě akce, byla to obrovská fuška díky extrémně horkému počasí, ale povedlo se. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, děkujeme také firemním dobrovolníkům z Plzeňského Prazdroje za velkou pomoc. Velký dík patří také skautkám z Brna pod vedením Jirky Doležala, za jejich pomoc při zdolávání následků vichřice, která se tu prohnala koncem prázdnin.

K naší obrovské radosti se nám narodil v srpnu úžasňoučký a krásný strakatý oslíček. Porod proběhl naprosto v pohodě :)

Máme také na prodej hromadu štěňátek dlouhosrsté čivavy a také hromadu selátek Gottingenských miniprasátek. Vše je popsáno v prodeji.

Všimla jsem si, že jsem letos neokomentovala naši vodáckou výpravu na Vltavu. Takže nejlepší asi bude, když sem dám odkaz na článek ve zpravodaji Jaroměřice nad Rokytnou. Ten teprve vyjde kolem 15.9.2018, tak ještě chvilku vydržte :) Co můžu napsat už teď je to, že výprava byla naprosto úžasná a skvěle jsme si to užili. Byl to asi druhý nejlepší ročník za celou historii našich výprav. Letos se dařily i komentované prohlídky, rodinky od nás odcházely spokojené, snad až na jednu výjimku a tou byla rozvětvená rodina s neukázněnými dětmi a rodiči, kteří si mysleli, že si tu děti mohou dělat co chtějí. To je ovšem omyl, všichni zde musí respektovat zejména zvířata a naše upozornění na začátku prohlídek. Ke zvířátkům se každý dostane doslova na dosah, ale jsou to živá zvířata a ne plyšové hračky. Takže příští rok budeme rozjívené děti strkat do hladomorny. A rodiče, kteří si myslí, že správná výchova je nechat děti, aby si dělaly co chtějí, tam budeme strkat taky :D Ty slušné tu rádi uvidíme :) Prohlídky budou letos podle počasí. Od října budou možné asi už jen o víkendech. Ještě se musím pochlubit úžasnými bahenními ibišky, které nádherně kvetou

14.08.2018
Dne 20.8.2018 pořádáme dvě akce, pro přírodu od 8,00 hod a pro veřejnost od 12,00 hod. Akce pro přírodu má název "Pro žabičky" odkaz na podrobné informace najdete ZDE a podrobnosti k akci pro veřejnost s názvem "Dobrovolnický den u zvířátek" najdete ZDE

Tyto akce v rámci malých grantů finančně podpořil Kraj Vysočina a KOUS Vysočina. DĚKUJEME :)

Podpořil Kraj Vysočina

26.07.2018
Obrovská radost !!! :) Díky podpoře Malých grantů 2018 od Kraje Vysočina a KOUS Vysočina, jsme získali finanční příspěvek na AkcI pro přírodu s názvem "Pro žabičky" a Akci pro veřejnost s názvem "Dobrovolnický den u zvířátek", který se bude konat dne 20.8.2018 v našem zookoutku <3 Pokud máte zájem se tohoto dne osobně zúčastnit, registrujte se prosím na mailové adrese dvornizookoutek@seznam.cz, abychom mohli rozvrhnout práci. Tato akce bude dokumentována a výstupy z akce budou zaslány do tisku, na KOUS Vysočina a na Kraj Vysočina.
14.08.2018
Brigáda krmení zvířat a dohled, na termín 30.7. - 4.8.2018 

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. shání brigádníky na krmení zvířat v zookoutku. Podmínku je naprostá spolehlivost, empatie ke zvířatům, pracovitost a zodpovědnost a možnost být tu nepřetržitě po celou dobu. Jedná se o pobytovou brigádu. Zkušenosti se zvířaty vítány. Ubytování přímo v místě zookoutku. Odměna 5000,- Kč  Kč čistého na ruku pro 2 osoby celkem. Jeden brigádník tu musí být nepřetržitě, druhý by tu měl být alespoň 8-10 hodin, ale může tu být po celou dobu, z toho max. 3 hodiny denně je krmení, zbytek může prosedět, nebo proležet. Musí zde být dohled u zvířat, pořádáme každoroční akci na raftech, takže jde o náš zástup v zookoutku, který bude v tomto období uzavřený pro veřejnost. Běžně je tu přes den 1 člověk a večer a o víkendech 2. Ozvěte se prosím pouze vážní zájemci bez dětí a psů, je to nutné kvůli zvířatům. K dispozici internet, hezké prostředí, soukromí, vše je pod dohledem kamerového systému, můžete dozorovat od PC.  Za ubytování, vodu, internet a elektřinu nestrháváme žádné poplatky.Jako neziskovka nemůžeme nabídnout víc peněz, protože i toto jsme našetřili z vlastních, abychom mohli odjet.Je to naše jediné volno za celý rok, pracujeme nepřetržitě i přes víkendy a svátky a potřebujeme si odpočinout a věnovat se svým dětem. Vše tu bude nachystané, vše popsané, zvládne to i amatér, budeme na telefonu a Whatsappu, cokoliv jde kdykoliv během pobytu konzultovat. Více informací na mob. 731407080, dvornizookoutek@seznam.cz

Jinak co se týče novinek, strašně moc se těšíme na dobrovolníky z Plzeňského pivovaru, kteří k nám v srpnu přijedou na dobrovolnický den, jsme moc rádi, že si nás vybrali a doufám, že se jim u nás bude líbit :)

Probíhají komentované prohlídky, vše šlape jak má, narodila se selátka, sehnali jsme pro dikobrazici Vendulku ženicha, takže doufám, že budou pichlavá miminečka :D Krkavec Rumík už umí mluvit, začal říkat "Ahoj" a to hlasem mým i hlasem mého přítele, dále umí "Miláčku" a potom ještě další slova, ale tomu není moc rozumět. Máme vyklubané bílé pštrosy nandu pampové, narodila se selátka, každou chvíli čekáme porod čivavky Barušky. Na dvoře to krásně kvete, venku je teplo, co víc si přát. Toto je to nejkrásnější období v roce. Přejeme vám krásné období prázdnin a dovolených a doufáme, že někdo umožní i nám si trochu odpočinout a přihlásí se na brigádu.

PŘEDEM MOC DĚKUJEME :)

23.05.2018
MOC, MOC, MOC děkuji všem, kteří hlasovali pro náš projekt a pomohli nám dostat se na třetí místo ve veřejném hlasování Burzy filantropie v Třebíči. Teď už bude vše záležet jen na donátorech.

Také bych velmi ráda poděkovala firmě NOVARTIS, s.r.o. která v rámci dne Give & Gain Day poskytla v rámci dobrovolnického dne pracovnici na výpomoc s jarním úklidem. A paní, která se přihlásila, moc děkujeme za to, že se přihlásila a nezalekla se práce, a že nám pomohla v boji s plevelem.

Chystám se také připravit novou stránku DÁRCI, protože si myslím, že lidé, kteří nás podpořili, si zaslouží poděkování.Bylo jich pár za ty roky, ale o to více si jejich pomoci vážíme.

Jinak co se týče naší činnosti, v neděli 27.5.2018 se zúčastníme ve spolupráci s Městským kulturním střediskem "Pohádkové cesty zámeckým parkem" v Jaroměřicích nad Rokytnou v rámci Týdne dětí. Už se moc těšíme :)Nejdeme jen tak soutěžit, ale účastníme se jako pohádkové postavy a děti budou soutěžit u nás. Tentokrát zvířátka nebereme, abychom se mohli věnovat dětem a jejich rodičům.

A nyní informace pro zájemce o zvířátka. Na prodej máme jehňata ouessantských oveček, to je nejmenší plemeno ovcí na světě, dále Gottingenská miniprasátka (selátka), ale i odrostlé odchovy (5 ks) rovnou do chovu). Již také přijímáme závazné rezervace na kuřata Nandu pampového v bílé formě a na prodej je hromada malých káčat Indického běžce. Asi za 3 týdny budou k odběru štěňátka dlouhosrsté čivavy. Pokud máte zájem, pište prosím na dvornizookoutek@seznam.cz, nebo volejte na mob,. 731407080. Výtěžek z prodeje odchovů jde na podporu zvířat v zookoutku.

Od začátku června také začneme s komentovanými prohlídkami, které je nutno objednat předem viz vlevo dole kontakt. Letos máme nově i vlastní turistické magnetky a také pexeso (3 druhy) s nejkrásnějšími obrázky našich zvířátek. Výtěžek jde jako vždy na krmiva pro naše zvířátka formou "příspěvku na zvířata". Budeme se na vás těšit a pokud budete mít štěstí, uslyšíte i Aaahoooj od našeho krkavce Rumíka :)

jé a málem bych zapomněla, že naše dikobrazice Vendulka má novou stránku

11.05.2018
POZOR HLASOVÁNÍ PROBÍHÁ! Prosím hlasujte pro náš projekt INTERAKTIVNÍ ZOOKOUTEK. ve veřejném hlasování na webu Burzy filantropie. Každý den můžete poslat 1 hlas. Hlasování probíhá od 11.5.2018 začátek 12:00 hod. do 18.5.2018 konec 12:00 hod.. Děkuji předem za vaši podporu :) Moc si jí vážím. Hlasovat lze z jedné IP adresy každý den, ale pokaždé z jinou mailovou adresou.

Pokud to klapne, bude to paráda :)

Předem vám MOC DĚKUJI :) Jiřina Ciprová, předsedkyně spolku Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.

Cílem projektu je osazení interaktivních panelů u výběhů a voliér vybraných druhů zvířat (sýček, veverka, krkavec, nandu, výr velký a virginský, klokan, dikobraz, mýval, želva). Jedná se o 10 ks panelů o rozměru 355x250mm na stojanu, který bude pevně ukotven v zemi. Celková výška vč. stojanu bude 980mm. Interaktivní panel bude obsahovat obrázek zvířete, český i latinský název a mapu výskytu, příp. krátký text. Součástí bude frotáž, což je technika kopírování, neboli přenášení reliéfní struktury zvířete nebo stopy na papír, pomocí měkké tužky. Zkopírovaný obrázek si návštěvník může odnést. Panel bude dále obsahovat QR kód. Po jeho nascanování do mobilního zařízení se v aplikaci s názvem "Les poznání" zobrazí zvíře s textem, zvuk a hra (skládání a rozkládání obrázku). Pod vrchní odklopnou deskou panelu bude pod plexisklem zalaminovaný text ve formátu A4, který bude možné dle potřeby obměňovat, aby se u nás nenudili ani opakovaní návštěvníci.

02.04.2018
Přejeme vám krásné Velikonoce :)
20.03.2018
Kuk a máme za sebou téměř třetinu roku 2018, který jak se zdá, by se mohl konečně povést. K naší velké radosti a k velké zlosti všech, kdo nám nepřejí, se nám daří ve všech oblastech. Jediným problémem jsou aktuálně vysoké ceny sena a jeho malá dostupnost a také zbytečné úmrtí dvou sov pálených díky pyrotechnice vystřílené u "toho, jehož jméno nesmím vyslovit" i přes upozornění. Jedna ze sov byla téměř 4 roky ochočována a bylo s ní pracováno, o to více mne to mrzí. Přišli jsme i o loňské mládě a zůstala jen samice. Za toto bych někomu nejraději dala pár facek. Při střílení málem chytila i stodola, ale hlavně že se parta lidí u "toho, jehož jméno nesmím vyslovit" dobře bavila. Proto se i nadále budu zasazovat o vyhlášku, která by takové střelce vykázala mimo ohrožené oblasti, nebo jim střílení přímo zakázala. Pár minut radosti určitě za smrt vzácných živočichů nestojí.

No ale dále. V lednu jsem se v Jihlavě zúčastnila semináře AVPO (Asociace veřejně prospěšných organizací), bylo to velmi zajímavé povídání. Do budoucna máme zájem stát se členy této asociace.

Díky letošnímu dobrému počasí se nám podařilo s pomocí dobrovolníků z Brna zkulturnit část zahrady u koní a vylepšit přístřešek pro poničky. Jirko a Ivetko děkujeme za pomoc :)

V únoru jsme se i se zvířátky (oslice Zuzka, oslička Fanynka a pony Angelo) zúčastnili průvodu "Pohřbívání basy a masopustního veselí v Jaroměřicích nad Rokytnou" viz Zpravodaj strana 9. Zuzanka si šla svým tempem, tak jsme přišli na poslední chvíli a mimčo Fanynka byla poprvé mezi lidmi, tak jsme ji chvílemi museli táhnout :D no ale jinak jsme to zvládli.

Začátkem března jsem se také na základě pozvání Českého svazu chovatelů pštrosů zúčastnila ve Vyškově semináře a to na téma chovu pštrosů v ČR a nových podmínek značení zvířat. Opět to bylo velmi zajímavé povídání. Na závěr jsme byli pozváni na prohlídku Zoo parkem Vyškov, kde jsem se také nechala inspirovat, velmi mne zaujalo použití pletených sítí místo pletiva u některých zvířat.

Aktuálně nám zvířátka začínají rodit, narozena jsou jehňátka, kůzlátka, štěňátka, prasátka, brzy budou i kachňátka, koťátka, doufám, že i veveřátka atd. Podívejte se do složky "Na prodej". Už se těším na jaro, na zeleň, na teplé počasí.....ráda bych se zapojila do projektu "Vzdělávání praxí" a stala se mentorem, uvidíme. Plánů hodně, jen toho času je nějak málo :)

10.12.2017
Tak uteklo nám skoro 5 měsíců. než jsem se dostala k aktualizaci novinek. Abych tak nějak shrnula předchozí měsíce, jistí primitivní jedinci s dutinou v hlavě místo mozku nám provedli mnoho špatných věcí, během, našeho pobytu na Vltavě, ale i po něm. Vyjmenuji pouze ty závažnější, jako je požár boudy u koní, která sloužila jako sklad, rozbourání všech plotů a ohrad, vypuštění koní a dalších zvířat na ulici, střílení světlicí do oken mých dětí, nasprejování vulgárních nápisů a obrazců před můj dům a na hraniční kameny na mém druhém pozemku, pomluvy, závist, udávání. Takže jsme opět dokoupili kamery, a opravami, které platíme ze svého minima, jsme zabili několik měsíců. Takže místo toho, abychom zvířátkům zrekonstruovali výběhy a pokročili, vrátili jsme se opět o kus zpět. Trochu mne překvapilo, že gauneři zaútočili jen v místech, kde kamery nebyly. O těchto místech věděla jen místní policie, kterou jsem informovala před odjezdem na Vltavu, takže pro mne opět škola života, abych nikomu neříkala, jak se chráníme, protože nikdy nevím, kdo těm šmejdům pomáhá a kdo je jejich informátorem.

No a nyní již ke zvířátkům. Naše malá oslička Fanynka roste jako z vody a za chvíli bude stejně velká jako rodiče. Je nádherná, tmavě hnědá s bílým čumákem :) Z odchovů kromě pejsků jsme byli úspěšní v chovu nandu pampového (rhea americana), veverky obecné (sciurus vulgaris)a konečně i sovy pálené (tyto alba). Daří se nám v chovu miniprasátek, kdy se mi podařilo sehnat krásného nepříbuzného kanečka od mého kamaráda, spolehlivého chovatele, takže doufám, že se malý Tapír, jak jsme ho pojmenovali, bude snažit a v chovu nám přibudou nové barevné varianty. Selátka na prodej teď v zimě, mají nové fotoalbum s aktuálními fotkami, takže se můžete podívat ZDE Jinak jsme vysadili dalších několik desítek stromečků, z toho mám také velkou radost. Musíte uznat, že veškerá práce kolem všeho na dva lidi je pěkná zabíračka :) ale musím pochválit i naše děti, že už je jejich pomoc také znát, alespoň při každodenním krmení. Nově k nám začali od Brna jezdit dva dobrovolníci Jirka a Ivetka, kterým bych chtěla moc poděkovat, že si na nás občas udělají o sobotě čas a pomáhají nám úplně zadarmo. MOC DĚKUJEME! My jsme také pomohli a to Městskému kulturnímu středisku v Jaroměřicích, kdy jsme zapůjčili dekorace k vytvoření "strašidelné uličky" ve "Špitále" na závěr lampionového průvodu dne 3.11.2017.

Video našich veverušek

Prohlídky zookoutku začnou zase až od června 2018, bohužel jsme nuceni zvednout cenu za předem objednanou komentovanou prohlídku na 300,- Kč, protože jsme utrpěli značné škody na vybavení pro zvířata díky zlým lidem a navíc zvířátka musejí baštit celý rok, ne jen v sezóně, kdy organizujeme prohlídky, takže se musíme snažit abychom alespoň pár korun na krmiva sehnali navíc. Závistiví lidé mohou být v klidu. celková částka za prohlídky nepokryje ani 5% nákladů za krmiva. A jen tak pro zajímavost, tady je přehled, kolik toho naše zvířátka spapají během jednoho kalendářního roku. Nelekejte se vysokého počtu psích granulí, žere je asi 7 druhů zvířat. Tady je soupis:

seno velké kulaté balíky průměr 130-150 cm - 100 ks
čerstvá tráva 40m3
pampeliškové listy 800 kg
sláma velké kulaté balíky 10 ks
kukuřice zrno 1350 kg
granule pro králíky 2600 kg
granule pro želvy 30 kg
granule pro psy 2080 kg
sladový květ 345 kg
otruby 400 kg
kukuřičný šrot 650 kg
ječný a pšeničný šrot 3600 kg
granule pro nosnice 1080 kg
ječmen 1200 kg
pšenice 2400 kg
smrkové šišky 100 kg
ovoce a zelenina 520 kg
ořechy 20 kg
směs De Luxe pro velké papoušky 260 kg
směs pro střední papoušky 300 kg
krmná kuřátka 18250 ks
suché pečivo 10 pytlů
vitamíny 19 kg
piškoty 108 sáčků po 240g
mouční červi + zophobasy 10 litrů
směsi pro malé hlodavce 30 kg
krmivo pro rybky 1 kg
sepiové kosti 40 ks
lojové koule velké 20 ks
uhličitan vápenatý 20 kg
ocet 104 litrů

Na závěr bych ráda všem slušným lidem popřála krásné předvánoční období a všem grázlům, kteří nám letos uškodili přeji, aby se jim vrátilo vše, co oni způsobili nám, a to i s úroky.

Mějte se krásně :)

17.7.2017

DOVOLENÁ 24.7. - 29.7.2017

Chtěla bych upozornit, že zookoutek bude o naší dovolené nejen pro veřejnost uzavřený, ale i pod naším nepřetržitým dálkovám dohledem přes bezpečnostní IP kamery s nočním viděním. S některými místními narušenými jedinci, kteří by se snad pokusili škodit, bude učiněn krátký proces, pokud se o cokoliv pokusí.

No a výborná zpráva je ta, že se nám dnes narodila úžasná, nádherná, krásná a fantastická klisnička Irského domácího osla, je černá s bílým čumákem a dali jsme jí jméno Fanynka :)

14.7.2017
Sháníme urgentně druhého brigádníka - krmiče zvířat na období 24.-29.7.2017. Podmínku je naprostá spolehlivost, empatie ke zvířatům, pracovitost. Zkušenosti se zvířaty vítány. Ubytování v místě. Odměna za práci 2500,- Kč čistého na ruku. Jeden brigádník tu bude nepřetržitě, druhý by tu měl být alespoň 8-10 hodin, ale může tu být po celou dobu, z toho max. 3 hodiny denně je krmení, zbytek může prosedět, nebo proležet jako o dovolené. Musí zde být dohled u zvířat, aby se nic nestalo, pořádáme akci, takže jde o záskok v zookoutku, který bude v tomto období uzavřený pro veřejnost. Ozvěte se prosím pouze vážní zájemci bez dětí. K dispozici ubytování v soukromí v místě zookoutku, internet, hezké prostředí a výdělek 500,- Kč na den. Za ubytování, vodu, internet a elektřinu nestrháváme žádné poplatky.Vše bude připravené, sepsané, zvládne to i laik. Zaškolíme. Více informací na mob. 731407080, dvornizookoutek@seznam.cz
10.06.2017
Poměrně dlouhou dobu nebyla aktualizace, máme mezitím nový přírustek z Holandska, je to "Klokča Skippy". Na jaře máme vždy mnoho práce, abychom po zimě vše dali do pořádku, zvířátka rodí, mláďata vyžadují velkou péči, kydaly se hluboké podestýlky a dodělávaly se některé výběhy a vylepšovalo ubytování pro zvířátka, navíc jediný člověk a jediný chlap, který mi tu se vším pomáhá "odpadl" protože ho v zaměstnání zničili těžkou prací v mrazech a nemůže nic těžkého již 2,5 měsíce zvedat, ani namáhat ruce, marodí a chodí na rehabilitace, takže přibylo k mým 15 profesím, které tu vykonávám ještě několik dalších, které zastával on. Navíc je tu proti mé osobě vedena nechutná štvanice od místních lidí, lépe řečeno se vystupňovala někam, kde už je třeba ji zarazit, takže mi trvalo celý měsíc, než jsem si dala dohromady potřebné papíry na svou obranu. Také bych ráda upozornila ty, kdo se nechali zmanipulovat, že jim to nezapomenu.

Do toho jsme se připravovali na návštěvu mateřské školičky ze Znojma, která se k nám objednala a vždy, když má přijít větší skupina, musíme udělat jistá opatření, aby se nikomu nic nestalo, tak doufám, že se dětičkám u nás líbilo :) Myslím si, že je velká škoda, že místní základní škola v Jaroměřicích jménem svého ředitele odmítla mou nabídku na návštěvy dětiček (40,- Kč/osobu) a neakceptoval ani mou nabídku na spolupráci v rámci kroužků pro děti, což je pro mne nepochopitelné, takže bude muset dětem vysvětlovat on sám, proč nemohou vidět zvířátka, která mají pod nosem 2 km od školy a dětem neumožnil se na ně podívat a musí jezdit za zvířátky až do Jihlavy. Mentalitu některých lidí prostě nepochopím. Nejen návštěvy, které neuživí zvířata, ale zejména kroužky pro děti nejsou výdělečná činnost, je to spíše dobročinná aktivita. Výhodou je, že mohu nabídnout dětem zájmovou činnost i sama a na nějakého ředitele se mohu v klidu ......ale teď na to nemám bohužel čas, vytvářet další pozvánky a obesílat veřejnost.

Teď se musím soustředit na prodeje, protože jsme v dost velké finanční nouzi, nejen že nám otrávili zvířata, která měla živit další zvířata, ale hlavně mi vzali čas. No a když nemáte čas, nemáte peníze a pokud jsou všechna zvířátka v zookoutku závislá na mé práci, je to boj nejen proti mé osobě, ale proti nim, protože já musím být schopná je uživit z odchovů. Pokud je neuživím, jiné zdroje příjmů nejsou. Takže abychom přežili, mi opět pomáhají rodiče z Prahy, kterým je 76 a 73 let a já jsem jim za to velmi vděčná!!! Děkuji mami a tati, že mi věříte, že dělám správnou věc. Také mám radost, že jsme překročili hranici 100.000 návštěvníků našeho webu :) Třikrát hurá!!! :D

Za měsíc a kousek pořádám akci na Vltavě, na které je přihlášeno cca 55 osob, takže už se moc těším, hlavně na ten klid a na odpočinek mezi rodinou a dobrými přáteli, na relax, který máme pouze jednou za rok, abychom nabrali síly na další rok, v rámci této akce. Při této příležitosti hledám BRIGÁDNÍKY, kteří tu budou 24.-29.7.2017 a budou se nám starat samozřejmě za peníze o naše zvířátka. Práce je tu opravdu hodně, ale spíše se jedná jen o krmení a dohled. My vždy teprve když jsou tu cizí lidé zjišťujeme, jak obrovskou práci zvládáme a že málokdo z lidí dokáže pracovat tak tvrdě jako my. Takže kdo si troufá, hlaste se na mob. 731407080. Jedná se o nepřetržitý pobyt v délce 6ti dní,ubytování zajištěno, internet také. ideálně pro 2 bezdětné osoby bez zvířat. Děti se tu nemohou pohybovat bez dozoru, jsou tu výři jen na dloužcích, medvídkovité šelmy, chránění živočichové, kteří nesmí uprchnout, pokud by jim někdo otevřel voliéru, nebo je odvázal z dloužců. Vše bude připravené, manuál je sepsaný, zaučení proběhne den před odjezdem (nebo dříve dle dohody), k dispozici budu na mobilu po celou dobu, není třeba se bát, kdo není úplné "střevo", to zvládne :) Finanční odměna zajímavá. Za projevený zájem děkuji.

NA PRODEJ máme krásná bílá kuřata Nandu pampového, mám velkou radost, protože chovatelů bílých nandu v republice moc není. Hejno je složené od 4 různých chovatelů, kteří měli nepříbuzné jedince, takže se nemusí nikdo bát, že by měl kuřata do chovu příbuzná.

12.04.2017
Máme nový vrh miniprasátek na prodej :) K odběru již během týdne. Tady je odkaz na jejich STRÁNKU

Jinak bych chtěla poděkovat své rodině a svým 3 kamarádům, že zareagovali na prosbu a dohromady přispěli částkou 3800,- Kč na doplnění kamerového systému, který nás stál 15000,- Kč. DĚKUJEME!!!!!!

15.3.2017

Jménem naší neziskové organizace Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s., bych chtěla požádat veřejnost o příspěvek na doplnění kamerového systému v našem zookoutku. V posledním týdnu došlo v našem zookoutku k velmi smutným událostem. Díky vhození otrávené návnady (granulí) pro krysy do výběhu zakrslých holandských minikoziček přes plot od "toho, jehož jméno nesmím vyslovit" jsme přišli o krásnou téměř půlroční kozenku a o tři novorozená kůzlata, jejichž matka pozřela otrávenou návnadu. Jen 4 dny před tím,  předčasně porodila 2 mrtvá kůzlata jiná zakrslá kozička, která neměla nikdy problém s kůzlaty a dokonce i po amputaci nohy donosila a vychovala zdravé kůzle. Ještě nikdy se nám nestalo, abychom přišli o všechna jarní kůzlátka. Dá se předpokládat, že k ním přes zeď někdo házel otrávenou návnadu opakovaně. Vhození jedu do výběhu bude řeší policie ČR, ale kůzlátkům to již život nevrátí. Není nic horšího, než poslouchat kozí mámy, které volají svá miminka, která jim již nikdy neodpoví na jejich smutné volání. Kozičky jsou březí téměř 5 měsíců a tak pro letošní jaro již není šance dočkat se kůzlátek. Jako zookoutek jsme přišli během posledních tří měsíců o mluvícího krkavce, kterého někdo otrávil, sovy pálené (jednu někdo vypustil, druhou jsme našli mrtvou, o krocana, který byl naprosto zdravý a uhynul po ráně (asi vzduchovkou) na krku. Veškeré útoky přišly ze směru od "toho, jehož jméno nesmím vyslovit". Někdo otevřel voliéru mývalů a pohodil vedle sov modrou kuchyňskou chňapku, protože byl vyrušen naším dřívějším návratem. Jen díky pořízení dvou kamer a žiletkového plotu nedošlo k dalším úmtím. Ovšem lumpové si našli jiný způsob jak vraždit, a to házení otrávených granulí přes vysokou zeď. Na to doplatila všechna letošní kůzlata. Škoda se vyšplhala na 13500,- Kč + 2 kůzlata z minulého týdne, to je celkem 19000,- Kč. Náš zookoutek živí svá zvířátka pouze z prodeje odchovů. Pokud se stane něco takového, znamená to, že nebudeme mít dost peněz na krmiva pro naše zvířata. Na to si dokážeme půjčit z Cetelemu na 22,83% úroku. Ale pro nás není nic důležitějšího, než zabránit dalšímu vraždění neviňátek, nutně potřebujeme zabezpečit kamerami i další místa, která jsou již z dosahu stávajících kamer. Nutně potřebujeme zabezpečit výběh klokana a dikobrazí samičky Vendulky. Aktuálně se jedná o minimálně 3-4 kamery, záznamové zařízení a harddisk alespoň 6 TB. Celková hodnota tohoto zařízení je cca 25000,- Kč. Každá koruna nám pomůže... Č.vyhrazeného účtu zookoutku pro příspěvky na zvířátka je

3447549319/0800

Naše nestátní nezisková organizace nemá právo pořádat sbírky, ale má právo poprosit o příspěvek na zvířátka, který bude dle stanov spolku schválených ministerstvem vnitra, použit na podporu zvířat v zookoutku., na nákup zabezpečovací techniky. Prosíme vás o jakoukoliv částku, která pomůže ochránit naše zvířátka. I kdybyste přispěli jen 20,- Kč, velmi nám pomůžete. Veškerá vybraná částka bude použita na pořízení kamerového systému a výpis z účtu bude k nahlédnutí. Majitelem tohoto účtu je Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. - nestátní nezisková organizace. DĚKUJEME VÁM !!!

Dnes 15.3.2017 přijede část zabezpečení z firmy Viakom. Zatím alespoň jedna kamera, uložiště a HDD v celkové ceně 12357 Kč, alespoň na to nejkritičtější místo. Ještě je nutné dokoupit kabel,konektory a nějaké drobnosti. Montáž provedeme sami. Vezmu to z kreditky Cetelemu, ale čeká nás ještě nové seno a už jsme zase na hraně toho, co jsme schopni splácet. Budeme vám velmi vděční, pokud nám přispějete....

25.02.2017
Vyšel o nás článek v Jihlavských listech :)

Určitě jsme si všimli, že nebyla od září aktualizace. Nebylo to proto, že by se nic nového neudálo, ale proto, že jsme měli hodně práce a na aktualizace nebyl čas. Řešili jsme bohužel celý podzim a část zimy útoky na majetek, ale i zvířata v zookoutku. Na novém pozemku, který se nám vloni v dražbě podařilo koupit, někdo neustále ničil oplocení a vytrhával slopuky i s betonem a tady v zookoutku někdo otrávil mluvícího krkavce, otevřel dvířka k sovám páleným, jedna uletěla, druhou jsme našli mrtvou, ovšem ta co uletěla bohužel také pravděpodobně uhyne, protože byla od narození krmena a neumí lovit. Dále jsme měli otevřené všechny petlice u mývalů, já jsem měla povolené šrouby na kole u auta a bylo mi velmi vulgárně několikrát nadáváno od "toho, jehož jméno nesmím vyslovit", na Silvestra byl nad hlavami sov i citlivých zvířat i přes mé prosby vystřílen abnormálně hlučný a obrovský ohňostroj z pozemku "toho, jehož jméno nesmím vyslovit" a zvířata byla zasypána nějakými žhavými úlomky, které padaly až na zem do půlky zookoutku. Takže jsme byli nuceni pořídit kamerový systém a natáhnout žiletkový a ostnatý drát, abychom zabránili dalším škodám. A je klid.

No ale abych si tu jen nestěžovala. Žádné problémy nepřehluší mou radost z pozemku koupeného v dražbě, o kterém se rozepisuji v konečně dodělané složce Minipony.

Blíží se jaro a s ním i nové přírustky. Doufám, že se narodí malé veverky, minikozičky, miniovečky, také jsem zvědavá, jestli zahnízdí sovy po tom stresu z ohlušujících výbuchů na Silvestra, protože když už se mi před půl rokem konečně podařilo sehnat za drahý peníz nový pár sýčků, nevím, jestli se na hnízdění neprojeví ten Silvestr stejně jako před dvěma lety, kdy vejce rozházeli a samec později uhynul. V tom našem uzavřeném dvoře se vše rozléhá mnohem více, než na nějakém otevřeném prostoru. Jinak máme narozená selátka miniprasátek plus tu zůstalo pár krásných čuníčků z loňského roku, kteří přečkali zimu u nás a teď čekají na nové páníčky. Letos budeme pro prasátka dělat nové výběhy, pracujeme s odchovy, abychom mohli dále prošlechtit miniprasátka na menší a menší velikost. Máme také narozena štěňátka biewerů. Sledujte složku Na prodej, protože ji každou chvíli aktualizuji.

No a co nás čeká. Jako první věc, kterou musíme udělat, je oplocení výběhu pro klokana, který k nám přijede v březnu z Holandska. Zároveň musíme upravit výběh pro naši dikobrazí samičku Vendulku a doufám, že se nám k ní podaří sehnat i samečka.Ráda bych také pořídila nového krkavce, protože po Rumíkovi se mi strašně stýská.

Letos jako každý rok, pořádáme rafťáckou výpravu na Vltavu 2017 - 5. ročník, kde si zase všichni užijeme. Nahoře je odkaz na akci na facebooku a tady jsou nějaká videa z předchozích ročníků. Klikněte vpravo dole v tomto videu na Youtube a jsou tam další videa k prohlédnutí.

Je volná poslední chata a raft, takže pokud nemáte co na práci mezi 24.7 2017 večer a 29.7.2017 dopoledne, tak se na všechno vybodněte a pojďte s námi dělat ostudu na Vltavě :D Je to recese, je to sranda, je to odpočinek a relax a v případě starostí je to při vyšší hladině (alkoholu v krvi) i reset mozku, takže člověk vygumuje starosti a stres a udělá se mu dobře :)

Takže kdo chce jet, fofrem pište, protože během pár dní budu muset nevyzálohovanou chatu odvolat a je to škoda, žádná volná už do léta nebude. Jezdí samotáři i rodiny s dětmi. Základna je v místě, kde na Vltavě nejlépe vaří a to je Kemp Viking. Letos nás jede kolem padesáti a jedou i lidé, kteří se chtějí seznámit, tak pojeďte také nováčci, aby měli s kým :D

19.09.2016
Lidičkové konečně aktualizace. Omlouvám se, že to tak trvalo, ale celé léto jsme si neoddychli, jedině snad na raftech, ale jinak jsme stále v plné práci. Trochu bych zrekapitulovala toho téměř 3/4 roku, který už je za námi. Na jaře jsme nakoupili v lesních školkách Budišov spoustu stromků okrasných smrků pichlavých (cca 80 ks)a chtěla bych moc poděkovat za vstřícnost a velmi dobré ceny, které jsme tam dostali. Všechny smrky jsme postupně vysázeli na našich zahradách zde v Popovicích, aby se tu také konečně něco zazelenalo, protože jak jsem již dříve zmínila, vše se tu jen kácí a na 50 pokácených stromů i jehličnatých je vysázeno jen 5 stromků a to listnatých, takže během podzimu, zimy, a jara všude fučí vichry a je tu ošklivé prostředí. Tak alespoň lidem ukážeme, jaké by to tu mohlo být krásné, kdyby se vysázelo i něco, co je celoročně zelené. Získali jsme také oproti kolkovému poplatku a splnění všech podmínek daných Státní veterinární správou, povolení k chovu medvídků mývalů, takže jsme postavili krásnou voliéru a pořídili tato krásná zvířátka. Nechají se krmit z ruky, takže návštěvníci mají atrakci :D

V červnu jsme zde přivítali na prohlídce zookoutku výletníky z Domova pro seniory v Náměšti nad Oslavou. Zvládli to i vozíčkáři a babička s chodítkem, takže i přes ne zrovna ideální kamenný povrch na dvoře vše dobře dopadlo a doufáme, že se jim u nás líbilo. Přivezli spoustu suchého pečiva pro zvířátka, tak jsme měli velkou radost, protože nám dá opravdu velkou práci sehnat dost finančních prostředků na nákup krmiv. Takže za každé papáníčko pro zvířátka jsme moc vděční. V tomto měsíci se také podařilo koupit v dražbě pozemek zde v Popovicích, takže konečně máme další "chráněné území" v obci. Také se nám díky panu Tomáši Hobzovi podařilo získat z Německa samce pro naši virginskou výřici, takže konečně máme kompletní pár. Moc děkujeme za dovoz :)

Během června také přítel zkulturnil 2 výběhy položením zámkové dlažby, takže se vše daleko lépe udržuje a zvířata mají k dispozici jak měkký, tak tvrdý povrch na obrušování kopýtek (miniprasátka a minipony). Červenec byl spíše měsícem prohlídek, úklidů a příprav na Vltavu. V srpnu se mi ženil syn, takže mám už dvě ze čtyř dětí pod čepcem a v chomoutu :D Na konci srpna se nám podařilo získat mrňavou samičku dikobraza obecného Vendulku, takového malého ďáblíka, takže ji už 3 týdny intenzivně ochočujeme a je s námi doma v kuchyni, aby si zvykla na lidi. Ze začátku se snažila propíchnout každého, koho viděla s takovou intenzitou, že jsme kolem ní chodili jako kolem krvežíznivé saně :D Ale i tak je roztomilá a vypadá jako nutrie s ostny :D teď už i panáčkuje, když žebrá o piškot a dokonce umí zdravit takovým zvláštním mručením.

Byla jsem ráda, že jsem si našla čas, abych poskytla panu redaktorovi ze serveru Novinky podklady pro vytvoření článku o pávech viz NOVINKY.CZ jsou tam krásné fotografie, tak se prosím podívejte do odkazu kliknutím na ten zvýrazněný text.

Dá se říct, že celé léto jsme se snažili vylepšovat celkový vzhled zookoutku. Sázeli jsme různé druhy rostlin, abychom mohli založit arboretum. Asi největší radost mám ze Sekvojovců (Sequoiadendron giganteum) a různých netradičních jehličnanů. V září jsme si udělali čas na výstavu koní v Pardubicích s názvem Koně v akci, bohužel to byl asi nejslabší ročník za celou dobu, co tuto výstavu pamatuji. Jinak dětem začala škola, takže nás čekala jako každý rok spousta výdajů. Ale to znají všichni rodiče školáků.

Asi posledním finančně náročným vydáním v tomto roce je vytyčení hranic vrchní zahrady a nového pozemku, abychom mohli sázet stromky na svém a v v příštím roce mohli udělat nové oplocení. Včera jsme tu měli na návštěvě zookoutku klienty z Denního centra Barevný svět. Musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena, jak byli vnímaví a příjemní. Občas se totiž stává, že přijde rodina s maličkými dětmi, které zajímají jen kočky a psi a zbytek prohlídky prořvou a jejich vystresovaní rodiče si ani prohlídku neužijí. A my také ne, protože se bojíme, aby zvířata nebyla rušena víc, než je zdrávo. O to příjemnější byla včerejší prohlídka. Jinak tento měsíc jsme kromě práce kolem zvířátek začali i s opravou poškozených obvodových zdí, takže jsme moc rádi, že se nám podařilo sehnat cihly ze zbořeniště jen za odvoz. Už nás ale velmi velmi bolí záda :D Stále jsme na vše jen my dva, občas přijde brigádník na pomoc s hnojem. Ale důležité je, že se daří zvelebovat zookoutek a dělat z něj oázu pro lidi i zvířátka.

Co se týče odchovů na prodej, máme k dispozici 8 opravdu moc krásných selátek po Terezce a Chrochtíkovi, a chystám se opět připouštět teddy králíčky. Máme také spoustu krásných tříbarevných morčátek jen po 100,- Kč a posledních pár indických běžců.

17.07.2016
Tak do odjezdu na Vltavu zbývá 10 dní a já bych chtěla moc poděkovat Míše a Arnymu, kteří se nabídli, že nám pohlídají zvířátka po dobu naší nepřítomnosti. Moc se těšíme na Vltavu, opravdu moc.

Za poslední dva měsíce máme několik novinek. Za prvé se mi podařilo sehnat konečně osličku Zuzanku k našemu oslíkovi Harriemu. Přijela z Prahy a je moc hezká a milá. Je stejně vysoká i stará jako náš oslí hřebeček Harrie (13 let) tak spolu tvoří ideální pár. Doufejme, že se dočkáme i malého oslátka :) Dále nám naše koza kometa porodila dvě krásná kůzlátka, to mám velkou radost, že náš výlet autem za kozlem vyšel. Dále se klisničce minipony Britney narodila nádherná klisnička, je rezavá s bílým flíčkem a má černou hřívu a bílý ocas s černou špičkou. Říkáme jí Beruška, protože má stejnou barvu jako beruška. Každou chvíli má porodit prasnička Terezka, bříško už courá po zemi :) Na prodej máme ještě štěňátka Biewer Yorkshire Terriéra, viz záložka Na prodej/sekce štěňátka. Ráda bych také poděkovala Tomáši Hobzovi, že mi dovezl z Nemecka z Eulenzoo samce výra virginského (Bubo virginianus) pro naši Rozárku. Už jsem ani nedoufala, že by se to mohlo povést. Je teprve rok a čtvrt starý, takže na případné odchovy si počkáme, ale alespoň budou mít dost času na seznámení. Rozárka už má 8 let, tak jsem se bála, jestli ho nezabije, ale vypadá to zatím dobře. No a jinak pořád pracujeme a pořád vylepšujeme. Nakoupili jsme spoustu různých okrasných stromků, aby byl hezký pohled nejen na zvířata, ale i na prostředí, ve kterém společně se zvířátky žijeme. Takže zookoutek díky naší neutuchající píli vzkvétá. Ráda bych všechny zájemce o návštěvu zookoutku požádala, aby návštěvy hlásili předem, protože nejsme klasická zoologická zahrada, kde sedí paní u okýnka a volně se procházejí návštěvníci. Pro nás je na prvním místě klid a pohoda zvířat, proto zde POUZE NA OBJEDNÁNÍ PŘEDEM, provádíme skupinky osob, takže jedné skupince se věnujeme 1-1,5 hodiny a vše probíhá formou komentované prohlídky. Dvůr je uzavřený a my takto máme dohled nad návštěvníky, protože ke zvířátkům se mohou dostat na kontaktní vzdálenost, ale musíme zajistit bezpečí jak jejich, tak zvířat. Za toto nejsme placeni, příspěvek na zvířátka za prohlídku jde na krmiva zvířátkům, případně na splátky Cetelemu (za krmiva, voliéry atd.) takže nemůžeme celý den trávit pouze prohlídkami. Musíme se postarat o zvířata, prodat odchovy abychom mohli nakoupit krmiva, ty krmiva sehnat a dovézt a kromě toho máme i malé děti o které se musíme starat, občas vezeme zvířátko třeba do Brna, nebo jsme vyjetí něco zařizovat, také neustále něco doděláváme vlastními silami a nikdo tu není, kdo by se mohl hned utrhnout a jít provádět. Takže nemůžeme být k dispozici nepřetržitě. Zrovna včera nikdo nebyl hlášený, já jsem tu měla návštěvu (sestru z Toronta), kterou jsem neviděla pár let, navíc jsme odváželi kluky na tábor a zrovna to odpoledne sem přijely dvě návštěvy. Doma byly jen dcery a nikdo dospělý, takže samozřejmě návštěvníci zookoutku odjeli s nepořízenou a pravděpodobně i naštvaní, ale bohužel bez objednání předem se sem opravdu nikdo nedostane. Pokud můžeme, vyhovíme, ale abyste měli jistotu prohlídky, musíte dát o sobě dopředu vědět. V nouzi alespoň hodinu dvě, ale to je bez záruky. Pokud jsme pryč, po návratu musíme okamžitě zkontrolovat zvířata a doplnit vody a až poté se můžeme někomu věnovat, což trvá třeba i dvě hodiny. Proto pokud plánujete výlet, zde v kontaktu na webu je telefonní číslo, zavolejte prosím a domluvte si termín. Děkuji.

27.7.2016 - 31.7.2016 MÁME DOVOLENOU NA RAFTECH SE SKUPINOU, takže 25.7.2016 - 1.8.2016 se nelze objednat na prohlídky.

08.07.2016
Dnes jsem se dozvěděla, že kamarádka, která měla se svými známými hlídat zookoutek (brigádně za peníze) po dobu naší jediné dovolené v roce (3 dny na raftech + 2 dny cesta tam a zpět), se na nás chvíli před odjezdem vykašlala když zjistila, že vyžaduji nepřetržitý pobyt zde, aby se nic nestalo. Vloni odjížděli na odpoledne pryč a došlo k nehodě, kdy nechali špatně zavřená dvířka a odjeli, načež hřebci minipony se dostali k jezdeckému pony valachovi a celého ho pokousali, že měl 30 krvavých ran. Psychicky se dával dohromady 3 měsíce. Dále jsem přišla o výstavní kohoutky paduánek, protože si děti hrály samotné u slepiček bez dohledu rodičů a kohoutci zalétli za králíkárny, kde jsme je našli až pozdě. Takže NABÍZÍM BRIGÁDU SPOLEHLIVÉ osobě, nebo osobám, které milují zvířata a nebojí se práce. Brigáda je od středy 27.7.ráno do neděle 31.7.2016 odpoledne. Jedná se o celodenní i celonoční dohled (24 hodin, aby se něco nestalo) a krmení zvířat v zookoutku. Někdo tu prostě musí být nepřetržitě, ale neznamená to, že nebude v noci spát  Dotyčná osoba, nebo osoby budou mít zdarma k dispozici celý dům v centru zookoutku (televizi, internet, wifi). Dostanou instruktáž, krmiva budou připravená, papíry s návodem na krmení jsou připravené. Zvířata jsou převážně v zakrslých formách + sovy, zvládne to i jeden člověk, ale musí mít rád zvířata a nebát se práce, průběžně se musí doplňovat vody, chodit na kontrolu...... Jde o krmení a dohled. Budu po celou dobu k dispozici přes aplikaci Whatsapp, pokud by bylo potřeba cokoliv urgentně řešit. Odměna za práci bude slušná, protože v rámci tohoto volna organizuji rafty pro k dnešnímu dni 58 osob a prostě tam musím být. Pokud máte zájem, ozvěte se co nejdříve na dvornizookoutek@seznam.cz, nebo na mob. 731407080. Dohoda jistá, jsou to jediné dny v roce, kdy si mohu odpočinout, jinak jedeme nonstop. Děkuji.
29.04.2016
Tak po dlouhé době zase aktualizace. Nejdůležitější věcí je to, že zbývá poslední chvilka na vyzálohování uvolněné chaty na Vltavu 2016 na raftech. Odkaz na celou akci, kterou pořádám je nahoře v odkazu. Může jet kdokoliv, kdo ze své dovolené urve 3 dny (středa až neděle, z toho rafty čtvrtek, pátek, sobota). Je to naprosto nenáročná akce a nemusíte být hubeňouři a sportovci, abyste se mohli pobavit. Je to o srandě a odreagování se, jede i plno děcek, tak se tam vyřádí. Polovina lidí z těch co jsou letos nováčci v životě neseděla v raftu. Takže se nebojte, není to žádná divoká voda a ve Vltavě je vody po pás, tak se ani neutopíte, i kdyby vás partner omylem vyhodil z raftu :). Jedou rodiny, kamarádi i jednotlivci, děti i důchodci. Jediné, co je zakázané na vodě je stres a špatná nálada, prudiči a šlapky). Takže kdo máte zájem, pište na mail dvornizookoutek@seznam.cz, nebo volejte na 731407080. K chatě je bloknutý i raft. Zálohy 50% na chatu a raft činí 1000+900,- Kč (pro max. 4 osoby celkem), je to 4 noci chata a 3 dny raft. Doplatek ve stejné výši na místě. Neváhejte a pište, nebo volejte.

No a co je nového u zvířátek? Máme nově v chovu Mývala severního v krásné nové voliéře. Je úplně stejný jako Rocket ze Strážců galaxie, jestli jste ten film viděli. Pro myslivce je to škodná, ale pro nás krásní medvídci. Jinak venku je pěkná zima a zrovna, když potřebujeme finišovat. Dělat se dá jen po večerech a víkendech, protože jinak jsem tu sama a to mám teď na jaře co dělat, abych stíhala dohlížet na zvířata a vše okolo. Máme tolik práce na voliérách a úklidu po zimě, do toho pořád nějaké buzerace ze Státní veterinární správy ohledně papírování, jo od stolu v kravatce a sáčku a od kafíčka se vidí svět jinak, než ze špinavých maskáčů po celodenní dřině! Kravaťáci mají energie dost na buzerování slušných chovatelů, protože nejsou tak unavení jako my, co musíme opravdu těžce pracovat a ne si jen válet koule na židli, omlouvám se za ten výraz všem slušným lidem, ale už z některých lidí fakt kvetu. Místo buzerace by si měli vzít vidle a jít pomoct ke zvířatům. A vyzkoušet si, jaké je to dělat od rána do večera zadarmo. Hlavně, že když se nám tu střílelo do zvířat, dělali mrtvé brouky, chytráci vychytralí......., no ale naším nepřítelem je i čas a finance. Jako neziskový zookoutek nemáme nárok na žádné dotace, protože náš chov je zájmový a nejsme zemědělci. Dotace na akce také žádné nejsou, protože nemůžeme nic pořádat, dokud nebude zázemí. Dotace na zájmová zvířata, krmiva a zabezpečení neexistují. A zázemí jen tak nebude, protože je málo peněz. No ale jak jsem říkala už při rozhovoru se starostou před dvěma lety. Pokud nás město nepodpoří, tak my se ke svému cíli stejně dostaneme, ale nebude to trvat rok, ale třeba 3 roky, nebo 5 let, to je jedno. Alespoň nemusíme být nikomu za nic zavázaní a jsme sami svými pány. Teď jedna důležitá věc. NABÍZÍM BRIGÁDU 50,- Kč /hod - pomocné práce u zvířat. Práce je pro silné lidi, kteří umí pracovat. Zejména pro muže, protože jde o fyzicky náročnou práci. Jde o nárazovou brigádu, po dohodě předem. Případné ubytování zajištěno.

A nakonec mláďátka. Máme poslední dvě selátka miniprasátek (v černé barvě, nar. 29.2.2016). Dále beránky Ouessantských minioveček, kozlíky krásné zakrslých holandských koziček, teddy králíčky.....narodila se nádherná klisnička miniponyho Sisinka III. Na staré Sisi nebylo ani vidět, že je březí. Hříbátko je možná ještě o něco menší, než houpací koník pro děti :D No a dále máme narozené 2 veverky obecné, takže budou na prodej s čipem a s evidenčním listem, více info mailem. K odběru budou počítám tak za 3 týdny. Máme také plno krásných barevných morčátek. Také jsem se rozhodla prodat několik slepiček hedvábniček (pár za 500,- Kč). V líhni jsou již vejce bílých Nandu, takže pokud máte zájem, napište si prosím o rezervaci. K dispozici jsou také káčátka Indických běžců v různých barevných mutacích. to je zatím vše :)

16.03.2016

Ahojky lidičkové, tak zase pár novinek napíšu, protože mám info, že nějací hnusní virusové zase napadli tyto stránky, tak musím přepsat alespoň novinky, abyste se nenakazili :) V pc mám vše ok, alespoň to tvrdí NOD 32, takže přepsáním by se měl problém vyřešit (snad to chvilku vydrží).
Venku je typické jarní počasí a všude mokro a bahno, už se těším, až to vyschne. Máme teď problém s naším bassetem Boriskem, protože se pokoušel z druhého schodu nakrýt velkou fenu a ruplo mu v zádech, takže tahá zadní nohy. Dostali jsme nějaké léky a musíme cvičit, ale je to velmi náročné a pokroky nic moc.
Jinak s nastávajícím jarem se začala rodit mláďátka, narodila se holandská zakrslá kůzlata, miniprasátka - další dva vrhy (nechtěně i naší babičce Blackii - Monty dokázal přeskočit 1,3m vysokou přepážku a je z toho 7 malých černoušků, ani tentokrát tam své strakaté geny neprocpal). Také máme prozatím dvě jehňátka minioveček (samozřejmě beránci) a spoustu zakrslých dlouhosrstých teddy králíčků. O víkendu budeme dělat probírku kachen Indického běžce, vytřídím si chovné kusy a zbytek bude na prodej (pouze v párech). Do líhně už jsem také dala první vejce běžců, tak uvidíme za 25 dní, jestli z toho něco bude. Kdo má zájem o kačátka, pište prosím na mail dvornizookoutek@seznam.cz Budou k dispozici letos pouze do července, nechci zase živit ty neprodané celou zimu.
Jinak želvičky Testudo marginata už mám přeregistrované a nově nám přibyl druh afrického šneka Archachatina marginata ovum albino body, což jsou obrovští pruhovaní šneci s bílým tělem. No zatím mají 3-5 cm, takže jsou v růstu. Mám z nich stejně velkou radost jako z želviček.
Jinak je asi čas tak nějak naplánovat letošní rok, vypadá to, že vzhledem k tomu, že jsem tu přes den sama a po večerech a víkendech jsme tu na práci a vše okolo zvířat jen dva, bude letos opět fofr a nebudeme nic stíhat a tak animoterapie, kroužky a tábory musí počkat, nedá se to všechno stihnout, zejména proto, že měsíc za měsícem musíme vydělat dost peněz na krmiva, protože nemáme se zakrslými zájmovými zvířátky nárok na žádnou dotaci a tak nás čeká další rok plný práce a starostí, abychom přežili. Nabízím BRIGÁDU 50,- Kč na hodinu za pomocné práce u zvířat (nárazově), abychom měli alespoň trochu více času. To věčné přepínání, vč. odolávání různým udáním už se začíná podepisovat na mém zdraví a čeká mne biopsie, tak snad bude vše ok. Díky Cetelemu doděláme co je třeba a až se venku udělá hezky, přijde i ta dobrá nálada.
Asi udělám selekci drůbeže, protože zdrobnělé druhy jsou sice pěkné, ale bohužel se nevrátí ani náklady za jejich potravu, takže nechám asi jen hedvábničky a kočinky, japonky, možná rousné zakrslé a zbytek půjde pryč (paduánky, německá zakrslá). Co bych ale letos opravdu chtěla i za cenu, že se více zadlužím jsou dva dikobrazi, které mám objednané a prostě je chci a těším se na ně a kanadské veverky. Strašně ráda bych pořídila i nějaký další druh sov, ale musíme nejdříve dodělat zázemí pro to, co už máme a potom si můžeme vymýšlet. Škoda, že nám osadní výbor bezdůvodně znemožnil koupi zanedbaného pozemku od města (házení klacků pod nohy je místním sportem). A tak přesto, že je okolo nás spousta pozemků na výpas, město platí mnoho tisíc korun za jejich údržbu sekáním, a trávu místo toho, aby sežrala zvířata, tak jede do šmelcu. No jo, myšlení lidí je někdy nepochopitelné a prostě někomu z osadního výboru dělá dobře, že může škodit, už jen pro svůj dobrý pocit, že rozhoduje o všem a dokáže svým lhaním o nás ovlivnit tolik dalších lidí, aby se přidali a také škodili. Občas se i vyhrožuje, když to jinak nejde, no ať žije svoboda že?

Jinak určitě jste si nahoře všimli, připravuji akci Vltava 2016, letos jede skoro 50 lidí, tak mi příprava zabere trochu víc času, ale moc už se těším, jak to s piráty zase rozjedeme :D

pokračování příště.....................

11.02.2016
Tak vás zdravím a konečně jste se dočkali aktualizace. My jsme díky "tomu, jehož jméno nesmím vyslovit", který bez důvodu posílá udání na všechny strany (ano je to ten samý, který vloni střílel na Silvestra po zvířatech raketami a házel nám totálně opilý kulové pumy do dvora) zabili hodně času exkurzemi s inspektory, které byly bohužel zdarma a tak musíme honem aktualizovat, abychom zase nějakou korunu pro zvířátka na krmiva vydělali. Začnu tedy odchovy, kdo bude shánět slimákožrouta Indického běžce, máme tu z pozdně letních líhnutí asi 10 ks viz prodej. Na prodej jsou také selátka, některá ještě z letních odchovů, ale kdo chce miniprasátko na zahrádku, už jsme mu ho alespoň půl roku krmili a ještě ho dostane se slevou, že to není úplné mimino. Váhově jsou 4,5 - 7,5 kg v půl roce věku (rostou 3 roky). Dále jsou na prodej úžasná mláďata teddy králíčků, bližší info je v prodeji, nebo přímo v záložce Králíčci. Zde malá ochutnávka:

Jinak jako správní piráti neleníme ani v zimě a zúčastnili jsme se Pohřbívání basy a masopustního veselí v Jaroměřicích nad Rokytnou i s naším oslíkem jménem Harrie.

Jinak co se týče přírustků do našeho zookoutku, za prodaná selátka jsme koupili 4 želvičky Testudo Marginata. Dospělé budou v době, kdy půjdu do důchodu, ale kdo si počká, ten se dočká. Samozřejmě mají CITESy a musím je přihlásit, to píšu jen proto, aby "ten, jehož jméno nesmím vyslovit", případně jeho kamarád právník, nemuseli zbytečně namáhat s udáváním, pardon nahlašováním :D toho, co si tady přečtou a posílat horké informace na Odbor životního prostředí. Mám na nahlášení 30 dní..... Takhle se o mně nestarali ani mí rodiče jako oni :D Je to milé, taková pozornost, ale mnohdy trochu otravné :D Asi bych se měla revanžovat :D Když už mi inspektor SVS řekne větu "my už tam toho na vás taky máme dost", je vidět, že "ten, jehož jméno nesmím vyslovit" a jeho kamarád opravdu nelení. Ale milí hošánci, učili vás rodiče, že lhát se nemá a nebo, že lež má krátké nohy? Nebo, že na každé prase se vaří voda? Spravedlnost je možná slepá, ale já věřím, že existuje. A pokud by se to nepovedlo v tomto životě, v tom příštím budete náležitě poučeni.........andělům se totiž neubližuje, mají tu své poslání....

a odbočíme...... pevně věřím a doufám, že se nám letos zadaří našetřit na pár dikobrazů. Už je mám od loňska zamluvené. Přinejhorším nás opět zachrání kreditka. Když nad tím tak přemýšlím, tak kuřák prokouří takové dikobrazy za půl roku. To píšu jen pro ty, kdo závidí, že si pořizujeme další zvířátka. Nejezdíme totiž na dovolené, nekouříme, pořád pracujeme a jsme skromní. Nikam nechodíme a spoustu věcí sami vytvoříme i z ničeho. Je to prostě náš koníček. Nebo kůň? :) Dělá nám to dobře na duši. A když to dělá dobře na duši nám, posíláme to dál <3 <3 <3

 

31.12.2015
Přeji vám všem veselého Silvestra a úspěšný rok 2016 v míru, ve štěstí a ve zdraví :)

24.12.2015

Přejeme vám krásné prožití vánočních svátků a bohatého Ježíška :)

19.12.2015
Tak Vánoce se nám blíží :) a jak jste si určitě všimli, v novinkách toho moc není. Není to ale z důvodu, že by se nic nedělo, ale proto, že máme moc práce a většinou aktualizuji jen prodej. Jsem ráda, že k nám pro zvířátka jezdí lidé z celé republiky a že i pro teddy králíčky a prasátka sem lidí váží dalekou cestu i 200-300 km. Děkujeme vám na vaši důvěru a budeme se snažit, aby naše odchovy byly kvalitní i nadále. U všech zvířátek poskytujeme chovatelský servis, to znamená, že pokud si nebudete s něčím vědět rady, můžete nám zavolat a co budeme vědět vám řekneme, nebo poradíme, na koho se obrátit. Pokud máte zájem o miniprasátko, tak jsou narozené nové vrhy, sice s vyšší cenou, ale rodiče jsou z výběrových odchovů a selátka ve výborné kvalitě malého vzrůstu v dospělosti. Dnes jsme fotili vrh 25, fotky najdete ve složce Miniprasátka u vrhu 25.
Dále je k odběru spousta mláďat teddy králíčků, stránky pravidelně aktualizuji, takže ve složce Králíčci /Na prodej najdete stránky vrhů, kde můžete prohlížet volná mláďata. Odběr může být i 24.12. 10-13,00 hod. Vždy ale prosím volejte předem. Většinu dne běháme kolem zvířátek, nebo něco zařizujeme, nebo máme naplánované schůzky se zájemci o zvířátka, takže je nutné dát vědět předem. Minimálně ty 2 hodiny. Po víkendu budeme mít konečně nad vraty velikánskou ceduli Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s., takže nás spolehlivě najdete. Je ale pravdou, že pokud budete projíždět Popovicemi(Jaroměřice nad Rokytnou), určitě si všimnete naší bohaté vánoční výzdoby. V celé vsi máme nejvíce vyzdobenou předzahrádku :)Jinak venku je opravdu hnusně. Všude bahno, musíme zpevnit chodníčky. Přemýšlím, že už si ani nepamatuji, kdy jsem naposledy viděla slunce. Pštrosi se boří do bahna, musíme jim podhazovat slámu i do výběhu, už aby bylo jaro. Nebo kdyby alespoň mrzlo. Ale sníh už jsem taky neviděla několik let, jen na pár hodin. Dětem zrezly brusle. Tak uvidíme. V roce 2030 má začít malá doba ledová, to zas budeme skuhrat, aby bylo teplo. Můj děda kdysi říkal, že se pořádně ohřeje až v krematoriu. Ani nevím, jestli se mu to splnilo........:)
24.11.2015
Tak a je tu zima. Na prodej máme spoustu štěňátek biewer jorkšír terriérů a také teddy králíčky, morčátka, miniprasátka.....odchovy se daří a mám radost že náš chov vzkvétá :).....ale.........jen lehce bych okomentovala to, co se děje v Evropě a na blízkém Východě, protože si myslím, že tohle Amerika opravdu přepískla, že vyrobila Islámský stát. Moc bych si přála,aby se veškeré zlo přeneslo k tomu, kdo jej způsobil a nedoplatili za něj nevinní ve východní Evropě. Velmi těžce pracujeme, abychom mohli jíst a žít a chceme žít v míru. Pokud chce někdo válčit, ať jde do arény a rozbije si tam hubu s někým, kdo se chce také bít. My chceme pracovat a žít a chceme mír a klidnou budoucnost pro naše děti. Amerika zasahuje do politiky po celém světě a má to své následky!!! Je to chyba. Turecko je na straně Islámského státu a je v NATO, stejně jako Česká republika. Nechci být v NATO!!! Nechci být v koalici s vrahy. Promiňte, ale díky panu Havlovi jsme v háji. Havel přivedl NATO do České republiky a byla to chyba. Měli jsme zůstat spojenci Ruska. Pro Ameriku jsme jen krmivo pro teroristy. Za týden mám 48. narozeniny a nemám vůbec radost, jen obavu co bude dál.........
29.10.2015
To je zima, to je zima, koukám, že pěkně dlouho nebyla aktualizace :D Už tu máme podzim a za chvíli jsou vánoce. Nemáte pocit, že čím je člověk starší, tím víc ten čas letí? No, ale určitě jste zvědaví, co je u nás nového. Začnu zvířátky. V poslední době mám radost z toho, že naše odchovy končí u chovatelů po celé Evropě. Jen za poslední dva měsíce máme selátka u chovatelky v Polsku, na Slovensku v Tatralandii a kuřata nandu u chovatele v Řecku. Ale co mne těší ze všeho nejvíce je to, že se zvířátkům daří, nám se daří budovat i z toho mála co máme a celkově vše šlape jak má. Jako i vloni se narodila spousta zakrslých miniprasátek. Musím říct, že jsou to opravdu krásná selátka, každé jiné, i barevně, takže pokud si chcete pořídit tohoto mazlíčka, neváhejte. Letos oproti jiným letům porodily na podzim i samice teddy králíčků. Všech 6 vrhů mám doma v boxech, samice rodí doma, ven je přesunu až později. Otcem je Myšák, krásný rhonský samec, nádherný v typu a také mláďata jsou většinou strakatá. V jednom vrhu jsou jak rhonští, tak japonští a krémovo-modří, nádherné barvičky. Pár mláďat si opět nechám do chovu. Velmi ráda bych sehnala bílého modrookého samce do chovu. Před třemi lety jsem při stěhování díky akčním místním dětem přišla o bílé modrooké a stýská se mi po nich. Podmínkou je ale naprosto špičková povaha. Pokud by někdo z návštěvníků stránek mohl takového samce nabídnout, budu ráda pokud se mi ozve.
Jinak narodily se 29.9. a 1.10.2015 dva vrhy biewer yorkshire terriérů, beru předběžné rezervace. Je narozených 6 feneček a 6 pejsků, dvě fenečky si asi nechám do chovu. Také kačenky pokud by někdo chtěl máme nalíhnuté. Bylo mi líto nechat zachladnout vejce indických běžců, protože kačky už by na zimu nesedly a tak máme asi 25 kačátek různého stáří. Vím, že větší zájem bude až na jaře, ale pokud je budu celou zimu krmit, na jaře moc levné nebudou. Jinak máme novou kozu Kometu, je to dojná koza na mléko. Má rohy jako čert :D ale je velmi hodná.
Tak a co je tu nového. Angelo, to je náš jezdecký pony, má nový přístřešek. Je trochu dušný, tak musí být celoročně venku. Během pár dní chystáme rekonstrukci přístřešku pro pštrosy nandu. Koupili jsme v akci dřevo, na internetu za polovinu kotevní hroty a darem dostali parádní plechy na střechu, takže bude krásný velký přístřešek hotový ještě do zimy. Doufejme, že zima bude mírná. Potřebovali bychom vybudovat ubytování pro dikobrazy, které bychom chtěli příští rok pořídit. Rádi bychom navázali spolupráci s místní základní školou a přivítali zde od konce května 2016 děti na prohlídky.
Já jsem poslední dobou dost v časovém presu, protože s dcerkou jezdím dvakrát týdně na dvě hodiny ( s cestou na tři) na jezdecký kroužek, ale zase toho čekání využívám ke studiu Základů animoterapie od paní Michaely Freeman. Už mám knihu rok doma a ještě jsem se do ní nepodívala, takže mám konečně vždy 2 hodiny na studium. Byla jsem pyšná na to, že jsem byla mezi prvními padesáti lidmi, kteří měli možnost tuto knihu studovat, ale čas mi to nedovolil, takže nyní je konečně příležitost. Jinak za naši NNO jsem podávala žádost o členství v KOUSu Vysočina, tak snad nás přijali, v září měli zasedání Valné hromady. KOUS je kooperační uskupení NNO Vysočina a věřím, že členství nás posune zase o kousek dále. Také svažuji poskytování stáží pro mladé, zkušeností mám dost a myslím, že by stáž v zookoutku byla pro studenty velkým přínosem, protože knihy jsou jedna věc, ale praxe je věc druhá. V současné době zde jako dobrovolník zastávám asi 15 profesí, takže určitě bych ráda své zkušenosti předala dále. No uvidíme. Přeji vám krásný dušičkový víkend, já jdu dojit kozu :D
16.08.2015
Upozornění pro volající. Jelikož je léto, parné léto a léto na chcípnutí, při práci u zvířat ze mně leje pot jako z konve. A protože musím dělat i když je 40°C ve stínu celý den, tak dělám jen tak, to znamená, že mám na sobě buď lehký hadr, nebo plavky a tím pádem nemám kapsy, kam bych si dala mobil. Pohybuji se po pozemku 4000 m2 a tak můj mobil občas bývá opuštěn někde v košíku u dveří a já se k němu dostanu třeba až za 3/4 hodiny. Proto se prosím hned neurážejte, že jsem vám to nezvedla. Bohužel v neziskové organizaci musí i manager makat jako ďas, protože tu bohužel není nikdo jiný, kdo by chtěl pracovat zadarmo. Dělám vše, počínaje tvorbou webových stránek, až po korekturu kopyt u koní a kydání hnoje. Jsem jediná, kdo zde celodenně a někdy i celonočně pracuje okolo zvířat. Tedy kromě přítele, který sem chodí po deseti hodinách manuální práce u svého zaměstnavatele kolem 16.15 hod., aby si dal v zookoutku druhou směnu zadarmo. V poslední době se mi stalo několikrát, že jsem asi hodinu vysvětlovala zájemcům vše okolo chovu, a protože se mi potom nedovolali, obratem koupili zvířátko jinde vybaveni kopletními informacemi o chovu ode mne. Tím pádem mne okradli o čas a naše zvířátka o kus žvance, který bych jim bývala za to prodané zvířátko koupila. Znovu opakuji, že nejsme zemědělci, takže žádné dotace nemáme a abychom uživili zvířátka, musíme pracovat zadarmo a z toho co se prodá, se kupuje potrava pro ostatní. Není to vůbec jednoduché vše ukočírovat a můj čas je velmi drahý. Na tom, co prodáme, jsou závislá ostatní zvířata. Pokud se neprodá nic, moje Cetelem kreditka pláče a já také, protože sama s dětmi žiji na životním minimu a splácet 23% úroku není žádná sranda. Na tom se za poslední 4 roky nic nezměnilo. Proto prosím buďte trpěliví. Vždy volám zpět, když vidím nepřijatý hovor. Ráda se budu každému věnovat, jen co budu na mobilu..... díky za vaši trpělivost.
14.08.2015
Zítra ráno 15.8.2015 jedeme směr Jihlava - Kolín - Nymburk. SVEZEME TÍM SMĚREM JAKÉKOLIV ZVÍŘÁTKO Z PRODEJE Při zájmu volejte na 731407080 do 23,00 dnes, nebo 5,30-7,30 zítra 15.8.15.
10.08.2015
Tak jsme se vrátili z dovolené na raftech, bylo to super, ale strašně to uteklo. Ráda bych všem oznámila, že jsem se 28.7.2015 stala babičkou a mám krásného vnoučka :)

Jinak co se týče zvířátek, včera jsme rozfotili selátka po Malé Binky, jejich fotky jsou pod Miniprasátky vrh 21.

Pávice nám vyseděla 6 mladých, tak mám radost po loňském 1 uměle odchovaném kuřeti je to velký úspěch. Pávata ale nejsou na prodej, nejdříve za 3-4 měsíce. Uvolnila jsem do prodeje krůťata krůty Crollwitzké, info je v prodeji, také jsou ještě nějací teddy králíčci, morčátka atd. kdo má zájem, vše je vypsáno v prodeji. Minikozičky mají nový výběh, třípatrový chlívek ve stodole je propojen s venkovním výběhem, takže teď mají kam šplhat a skákat. A mohou si vybrat, jestli chtějí být na sluníčku a nebo se schovat v příjemně chladné stodole. Díky mému příteli má spousta zvířátek nové krásné bydlení, není nad šikovného chlapa :) Milane díky!!! Jinak začátkem léta jsme umírající slepici operovali tvrdé ucpané vole (senem), píšu o tom až teď, protože jsme si nebyli jisti, jak to dopadne. Nyní, po dvou měsících je vše ok, tak sem mohu dát fotky :)

Operovali jsme zakrslou kočinku, jako dezinfekce posloužila slivovice a zašívali jsme režnou nití, dostala jednu dávku antibiotik a bylo hotovo. Slepička ihned po zašití vypadala velmi dobře, viz druhé foto, a zhruba za 6 hodin dostala první zrní. Potom byla 3 týdny z dosahu kohoutů a nyní je již zpět ve výběhu s ostatními a je čilá a zdravá. Venku jsou strašná vedra, ale pořád je to lepší, než loňské studené léto. Pokud se za pár let dostaneme díky změně počasí do subtropického pásma, splní se můj sen. Mám totiž ráda teplo.

No a závěrem bych chtěla poděkovat "tomu, který by se měl o všechny starat a jehož jméno nesmím vyslovit"jež se o to hlavně zasloužil, radě města a osadnímu výboru za to, že nám zamítli žádost o odkup pozemku města na konci naší vesnice, který leží ladem a jen zarůstá nálety a plevelem a také že nám bude zrušen nájem pozemku v záplavové zóně a postaví se na něm dětské hřiště. To se stěhuje, aby se na jeho místě postavil dům. Přesto, že hned naproti, je daleko vhodnější místo pro hřiště, bude stát u řeky. Teď se omlouvám všem slušným lidem, ale na adresu těch, kdo se postarali o to, že přijdeme o trávu pro zvířátka a budeme muset kupovat jen seno, mám vzkaz: "strčte si to mezi půlky". Až se do vedení osadního výboru dostanou lidé, jejichž hlavním posláním bude pomáhat a ne škodit, bude zase fajn.

Závist okolí nás sice poškozuje, ale protože k nám jezdí lidé z celé republiky a jsme oblopeni spoustou zvířátek, je nám dobře a můžeme se dál smát. Hlavně těm nepřejícím. A protože "tomu, jehož jméno nesmím vyslovit" díky "těm, jejichž jména nesmím vyslovit" prošlo to, že střílel do zvířat a do střechy našeho domu a házel dělobuchy k nám na dvůr o Silvestrovské noci, s nějvětší pravděpodobností o letošním Silvestru spustím přes Youtube online přenos z webkamery, abyste se mohli jeho zběsilou palbou do bezbranných zvířat pokochat vy všichni. Dá se totiž očekávat, že povzbuzen svou beztrestností bude své zákeřné jednání v těžké opilosti jako vloni opakovat. Až všichni uvidí, jak ze speciálně svařené trubky střílí rakety pouze v úhlu 45°stupňů přes 4m vysokou zeď pouze k nám a jak bezbranná zvířata v šoku bourají do zdí a totálně vystresovaná se snaží uprchnout, bude všem jasné, že tohle žádný vítr není. Ano "ty, jehož jméno nesmím vyslovit" s kamarádem "jehož jméno nesmím vyslovit", pro mně jsi zločinec, který porušil zákon. střílel na zákonem zvláště chráněné druhy zvířat, ohrožoval březí zvířata a naše děti, které se pohybovaly venku, ohrožoval jsi náš majetek požárem a manipuloval jsi v těžké opilosti s pyrotechnikou za účelem nás poškodit. Úřady ti jdou na ruku a proto píšu pravdu sem. Není to pomluva, ale holá pravda, bohužel svědecké výpovědi nebyly brány v potaz a tak nezbývá, než informovat veřejnost o tvých skutcích alespoň takto. Tvrdit, že někomu odnesl vítr dělobuch z ruky 15 metrů před naše okna na uzavřeném dvoře a že ho přenesl přes 4m vysokou kamennou zeď, to je možné jen v Jaroměřicích nad Rokytnou. Zákony jsou v této republice k smíchu a podporují jenom grázly.

No ale my si budeme užívat zbytek prázdnin a dělat to co nás baví a to je práce se zvířátky. Občas sice padáme na hubu, ale na kolena nás nikdo nedostane :D :D :D Ahooooj.

29.07.2015
DOVOLENÁ 29.7. - 2.8.2015. jSME DOSTUPNÍ STÁLE V ČR NA MOB. 731407080 viz. Vltava 2015
30.06.2015
Dlouhosrstí, hodní, teddy králíčci s rodokmenem, opět po roce na prodej klikněte sem. Jinak pokud se chcete podívat i na další zvířátka na prodej, podívejte se na na tuto stránku.
Máme nový přírustek a tím je krásný jezdecký pony valášek Angelo. Osobní koníček pro dcerku Elišku. Také je konečně hotová cedule na domě, takže nás již nebudete hledat. Vím, že to trvalo dlouho, ale než jsem vymyslela logo a nechala překreslit uběhlo hodně času. Pokud byste se chtěli podívat na naše zvířátka, je nutné se předem telefonicky objednat na komentovanou prohlídku. Vzhledem k chráněným živočichům se tu nemůže nikdo volně pohybovat. Více telefonicky na 731407080.
07.06.2015
Na prodej a k rezervacím jsou selátka po Blackii. Jejich nová stránečka je TADY. Jinak naše krkavčí miminko RUM už je velký chlapák, máme z něj radost. Líhnou se nám miminka pštrosů bílých nandu pampových, bereme záznamy. Koncem června budou k odběru teddy králíčci, opět po roce máme nové přírustky. Narodily se i činčilky a tříbarevná morčátka, činčilky už jsou téměř k odběru, morčátka za 14 dní. Líhneme malé indické běžce ještě do začátku prázdnin, zájem je obrovský, bereme záznamy. Jinak musím moc poděkovat svému příteli, protože díky němu mají prasátka zrekonstruované výběhy i chlívečky. Vypadá to skvěle. Udělám nové fotečky a ukážu vám je :) Teď děláme nový venkovní výběh kozičkám. Pořád jsou na prodej 4 kozlíci, nemusíte se jich bát, kozlík zakrslé kozy není témeř cítit, všimla jsem si, že kozlíka trochu cítím jen když se prská koza jednou za sto let, jinak jsou kozlíci mírumilovní, maličcí a vhodní k malým dětem. Nejsou ani trochu agresivní a netrkají. Venku je krásně, krásně mi tu teď kvetly máky, musím se pochlubit :)
22.05.2015
Prasosaurus Blackie včera porodila 8 krásných černých selátek. Kdo máte zájem o rezervaci, pište prosím na dvornizookoutek@seznam.cz Pávice také vyseděla jedno pávátko, tak mám radost, zase po dvou letech přírustek u pávů. Jinak narodilo se 7 vrhů teddy králíčků, které samice se staly matkami je v infu Vrhy pod záložkou Králíčci vlevo. Velkou radost nám také udělala miniponička Britney, protože porodila krásnou zdravou klisničku. Máme také 5 černých koťátek, kdo má zájem o myšilovky, ozvěte se. O víkendu také odjedou k novým majitelům první dvě bílá kuřátka nandu pampového. Přijímám předběžné rezervace na další kuřata. No a jinak pořád budujeme a budujeme a budujeme...... :)
54.05.2015
FOTO NOVÉHO VRHU BIEWER YORKSHIRE TERRIERŮ.
04.05.2015
Tak novinky pro ty, co čekají na odchovy. Kdo čeká na selátka, tak Blackie pořád nic, i když už 14 dní vypadá, že bude rodit. Selátka by měla být každým dnem. U Nandu zatím nic, ve vejci č. 1 uhynulo kuře před vylíhnutím, u vejce č. 2 také, vejce č. 3, 4, 5, a 6 byla buď čistá, nebo zárodek odumřel v začátku. Další kuře z vejce č. 7 se má líhnout asi 12.5.15. Pokud se udělá trochu hezky, budu dnes fotit štěňata biewerů z druhého vrhu. O víkendu nestálo počasí za nic a doma je tma, takže fotit moc nejde. Štěňátka už budou ale k odběru za dva dny, takže dnes budu fotit za každou cenu. Jinak u oveček jsou 3 jehňátka jehničky, jednu ovečku už nechám doma jako náhradu za její starší matku, kdybych o ni přišla. Ovečku mám z Holandska dovezenou, takže je nepříbuzná na zdejší chovy, stejně jako 90% mých ostatních oveček. Kůzlátka jsou také stále na prodej, malá a krásná, holandské zakrslé kozy netrkají, takže jsou vhodné k dětem. O kozlíky moc zájem není, přitom jsou stejně mírní a možná ještě ochočenější než kozičky. Jinak vylíhly se první andulky, tak mám radost, stále líhnu indické běžce, záznamy mám vždy zhruba na týden dopředu, takže kdo chce kačátka pište. Jinak za dva týdny uvidíme, jestli budou teddy králíčci, samice jsem konečně připustila, jestli zabřezly a porodí budeme vědět kolem 12.-.15.5.15. Máme také narozená tři úplně obyčejná morčátka, samí kluci, moc pěkně vybarvení, bez PP. Sedí také pávice, tak jsem zvědavá, jestli letos vyvede kuřátka. To je zatím vše a snad tu bude brzy zpráva, že Blackie porodila selátka. Prasátkům se dokončuje nové bydlení, je to taková krása, mám radost, že to budou mít tak hezké. Milane DÍKY :)
27.04.2015
Ráda bych tu veřejně napsala, že se STYDÍM na naši vládu, která překrucuje dějiny a stojí na špatné straně. Fandím Nočním vlkům z Ruska, kteří jedou uctít památku padlých vojáků ve druhé světové válce. Do smrti budu vděčná sovětským vojákům za to, že nás osvobodili. NIKDY NESMÍME ZAPOMENOUT, CO PRO NÁS SOVĚTI ZA VÁLKY UDĚLALI. Dnes už nevidím i v Praze nic jiného, než američany při oslavách. Kdo chce vidět více, ať shlédne, tento dvacetidílný americko-sovětský dokument, vč. výpovědí pamětníků.
viz Youtube dokument.
20.04.2015
Nově jsou na prodej tři krásné fenečky BIEWER YORKSHIRE TERRIERŮ.

 

18.04.2015
Máme na prodej minikozičky :) podívejte se do prodeje vlevo a nebo klikněte na tento ODKAZ.

Dále máme nový přírustek do naší zvířecí oázy a tím je mládě Krkavce velkého (Corvus Corax). Je samozřejmě zakoupeno od chovatele a dostaneme všechny potřebné doklady, až dorazí z úřadu. Aktuálně je Šavle, jak jsme ji (asi holka) pojmenovali, krmena každé 2 hodiny jednodenními kuřátky a pěkně roste.

Je se mnou v kuchyni a má klec vedle našeho Boriska (Žako kongo), tak je docela sranda je pozorovat, jak komunikují. Mám i videjko, které dám během týdne na Youtube. Šavle samozřejmě pobude doma jen nezbytně nutnou dobu a potom poputuje do venkovní voliéry. U krkavců je velmi důležité ochočení a také je to ještě mládě, tak musí být v teple ještě alespoň 14 dní.

Jinak od pondělka budou na prodej štěňátka Biewer jorků, opět krásně vybarvená, fotit budu zítra a fotky dám sem na web. Ráda bych pokračovala v doplňování webových stránek, ale dokrmuji jehňátko, kůzlátko, krkavce a do toho běhám kolem zvířat a děláme nové výběhy miniprasátkům, tak není čas. No alespoň, že už se venku dělá teplo, protože v zimě se špatně dělá :) Nasázeli jsme také nějaké jehličnaté stromky a tůje, aby to tu bylo pěkně zelené i v zimě. Když se totiž podívám ven na ulici, vidím jen holé větve a z toho mi jde mráz po zádech.

06.04.2015
01.04.2015
Miminkááááá :)

Tak tu máme spoustu nových miminek. Narodila se kůzlátka a naštěstí s pomocí flašky jsme dokázali odchovat i trojčata od zakrslé holandské kozičky. Letos jsem si totiž řekla, že na přírodě už nic nechávat nebudu, nebo nám jich zase zbude jen polovina. Celkem je tedy narozeno 7 kůzlátek zakrslé holandské kozy, z toho dvě zůstanou do chovu. Dále líhneme kuřátka zakrslé drůbeže, nejvíce je zdrobnělých fénixek, ale začínají se líhnout i kočinky. Nejvíce bude indických běžců v barvách divoká, modrá, černá s bílou náprsenkou, pstruhová a kombinace. Další baby boom je u štěňátek, kdy se narodily dva vrhy biewerů. Také u zakrslých oveček už je první jehňátko, takže mám velkou radost. Andulky už obhlížejí budky a papoušci kouřoví se začínají krmit, takže jsem jim honem doobjednávala budky, aby mohli také zahnízdit, i když mi bylo řečeno, že v prvním roce nesednou, oni mají asi jiný názor, tak uvidíme. V současné době přestavujeme a budujeme nové výběhy prasátkům, protože po loňském deštivém roce se jim drží pod kopýtky bahno a nevypadá to hezky. Tak je dáme výběhy trošku do kopečka, aby jim voda odtékala a prasátka byla v suchu. Zkusila jsem utvořit nový pár, Terezka - Chrochtík a potom trio z loňských odchovů, tak bychom mohli mít o prázdninách další odchovy selátek. Také zkusím dát k Binky a Barušce Montíka, protože loňská omladina asi zabřezne až později, tak abychom měli nějaká selátka. Jinak také Veverky mají krásnou novou voliéru, chov máme samozřejmě povolený, to je info pro bonzáky, kteří mají neustále pocit, že nás musí udávat na všechny strany, abychom náhodou neměli klidný život. Škoda, že nám nikdo nezávidí tu těžkou práci. Tu bych klidně přenechala někomu jinému :)

No a na závěr info o tom, že jsem zřídila ještě jednu doménu s názvem dvornizookoutek.cz takže už se na naše webové stránky nedostanete jen z horky.eu, ale i z této nové domény.

01.03.2015

Vltava 2015

Každoroční srázek kamarádů, dětského potěru a rodinných příslušníků, známých, hubených, tlustých, mladých i starých, chytrých i hloupých, bohatých i chudých ve věku 0-100 let, ve vodáckém kempu U Vikinga ve Větřním, ve dnech 29.7. - 2.8.2015.

Srázek je pro všechny mé přátele a známé, ale i pro neznámé milé a optimistické lidičky a příznivce našeho Dvorního zookoutku U Pipinga, z.s., kteří nám fandí a mají nás rádi. Nejedná se o skautský výlet, kde budeme vázat uzle a cucat kolaloku, ale o dobrodrůžo na jezech a veget, s prvky skautingu. Tento vodácký výlet je vhodný pro ty, kteří chtějí zažít něco jiného než šrumec všedních dní a vypadnout do jiného světa vodáků a vydechnout si. Na vodě se neřeší problémy a starosti, těch máme přes rok dost. Voda je ozdravný pobyt pro nervy a vstup do jiného světa. Starosti hodíme za hlavu a vrátíme se do dob, kdy se ještě lidé měli rádi.

Pro letošní rok je u Vikinga spousta novinek, jako jsou nové záchody a sprchy vedle společné jídelny s hospodou a venkovní zahrádkou, kromě klasických 4 místných chatek bude k dispozici i jedna osmimístná chata s bezbariérovým přístupem a lidi bomba. Už se nebudeme muset prát o zásuvky vedle stolu se šachy a stolním fotbalem. Konečně budeme mít v chatkách elektřinu na dobíjení mobilních telefonů, tabletů a notebooků. ZÁSUVKY NEJSOU DIMENZOVANÉ NA RYCHLOVARNÉ KONVICE, takže kafíčko buď v jídelně, nebo vezměte s sebou plynovou bombičku s vařičem. Seznam doporučených věcí pošlu a mírně upravím oproti loňsku. Doufám, že vyjde počasí. Letos nechám opět vyrobit trička a budeme hlasovat o barvu. Jako vloni bude mít každý, kdo bude chtít, na rukávu své jméno, nebo přezdívku. Na zádech budeme mít mapu Vltavy a na hrudi – to se nechte překvapit Dám několik návrhů na barevnou kombinaci triček a ten, který dostane nejvíc hlasů, vyhraje. Kdo nebude hlasovat, dá hlas mému návrhu. Jinak já zařídím chatky, rafty, lodě, dopravu lodí i lidí a hromadné nástupy při fasování a odevzdávání lodí a nástupy do autobusu, což je to nejdůležitější. Vy si budete sami obstarávat jídlo, pití, čůrání, kakání, rychlost splouvání, zastávky po cestě, program v kempu. Nechci, aby mně někdo jako vloni honil jak nadmutou kozu. Jsem na vodě, ne na útěku, takže se zakazuje hrabání pádlem do vody příliš často. Ideální je používání pádla pouze pro účely přiblížení lodě, nebo raftu k břehu, za účelem vykonání potřeby, nebo návštěvy kiosku, kempu, nebo restaurace podél vody. Vltava je řeka, která proudí a proud nás donese tam, kam chceme, aniž bychom se museli dřít jako koně. Btw. na nafouknutém raftu se dá skvěle opalovat. Budeme tak mít čas na to, abychom pozorovali, jak se dřou jiní :D Na každém jezu řveme jako paviáni, aby všichni slyšeli, že jsme tam :D :D :D Pirátské vlajky, nafukovací zvířata a jiná výzdoba osob, raftů, lodí a zvířat vítána.

Příjezd je ve středu od cca 14,00 hod až do večera, v nouzi i o den později, tj. ve čtvrtek odpoledne, musím to ale vědět předem kvůli chatkám. Program je dole.

CENY:
Ten kdo je ubytovaný v chatce neplatí žádné jiné poplatky. Jenom cenu za chatku. V ceně chatky je i osobní automobil, poplatek obci atd... dospělí 50,- Kč
děti do 15-ti let 30,- Kč
pes 15,- Kč
stan 45,- Kč
chatka na více nocí * 500,-Kč
chatka pouze na jednu noc * 600,-Kč
chatka pro 8 s bezbariérovým přístupem* 100,-Kč / osoba
osobní automobil 50,- Kč
karavan bez elektřiny 60,- Kč
poplatek za osobu pro obec 15,- Kč

Ceník lodí a raftů 2015
Termín Loď + pádla +barely Raft + pádla+barely Pálava + pádla+barely
Do 4.června 150,- Kč 500,- Kč 200,- Kč
Od 5.června do 23.srpna/včetně/. 190,- Kč 600,- Kč 230,- Kč
Od 24. srpna 150,- Kč 500,- Kč 200,- Kč
Akce : ke všem plavidlům barely/konve zdarma !!!
Vodácký materiál: k dispozici 130 ks plastových lodí Vydra, 50 ks 6 místných raftů Colorado, 7 ks 4 místných raftů Colorado, 20 ks Pálav a Barak + stovky pádel a plovacích vest všech velikostí + barely + konve + lodní pytle.
Jednodenní zápůjčka raftů a pálav v pátek nebo v sobotu je navýšena o 30% oproti standartnímu ceníku. Cena lodí je stejná.
Ceník materiálu k plavidlům
Vesta 20,- Kč
Barel (50 l) zdarma
Lodní pytel (různé) zdarma
Pádla zdarma

Všechny zve Jiřina Ciprová, předsedkyně Dvorního zookoutku U Pipinga, z.s., ale jinak prostě **EL** :)

PROGRAM:
středa 29.7.2015
příjezd, ubytování, večer volná zábava,

čtvrtek 30.7.2015
(možná rafty, nebo den v kempu a u vodičky a u pivečka, nebo návštěva Českého Krumlova), den příjezdu pro ty, co dostanou dovolenou jen na pátek, asi bych letos tento den nechala jako seznamovací s táborákem, protože na rozlučovací táborák v sobotu nenajdeme volný flek na oheň při těch davech a ani si nepokecáme. Hudební nástroje vítány, dřevo se dá přivézt, nebo koupit v kempu. Kemp je na břehu Vltavy, takže přes den se ten, kdo chce, může vymáchat i s děckama ve vodě, hrabat se v kamíncích, nebo s pivečkem v ruce 20m od pípy na břehu Vltavy pozorovat dětičky jak u břehu loví potěr.

pátek 31.7.2015
po snídani v 9,00 odjezd s rafty autobusem, sjezd Vyšší Brod – kemp Viking (celodenní), (ráno sraz u autobusu, fasování lodí, raftů, barelů, vest, pádel, nástup do autubusu a ve Vyšším Brodě šupky hupky do lodě a tradá po proudu do kempu Viking. Při minimální rychlosti samozřejmě. Vychutnávejte si okolní krajinu :D stavte v každém druhém, nebo třetím kempu, nespěchejte, užijte si to. V kempu Viking, který bude po levé straně, se vyleze v cca 16-20,00 hod, vytáhne se raft, nebo loď a odtáhne se k chatce, večer volná zábava. Kdo dojede pozdě, nic se nestane, maximálně mu sežereme výpečky, svíčkovou, borůvkové knedlíky, smažák atd. a nebude mít na výběr z tolika jídel.

sobota 1.8.2015
po snídani 9-12,00 :) sjezd kemp Viking - jez Zlatá Koruna (celodenní), prostě kdo chce kdy chce jak bude stíhat naloží vše do raftu, který od chatky odtáhne k vodě, nahází tam barely, pádla, vesty, děti, psy, pak tam naskočí a vydá se pomalu po proudu, samozřejmě se zastávkami v každém druhém až třetím kempu, nebo na jezech. Pokud se nám podaří se srazit na kamenném placu uprostřed řeky, kde se staví pyramidy z kamenů, mohli bychom se tam také vyfotit a chvíli tam pobýt. Je to ještě před Českým Krumlovem. Na posledním jezu jménem Jez Zlatá Koruna se hned po sjetí vyleze (vydrápe) na kamenný břeh, kam se vytáhne i raft, nebo loď a musíte se snažit, aby se něco z nákladu nepoztrácelo. Kdo si co ztratí, to si zaplatí, kromě dětí, ty si bude muset udělat nové :D Vytáhne to nahoru, kde proběhne společné focení v jednotných tričkách!!! a společný odjezd autobusem zpět do kempu Viking. Lodě bude třeba odstrojit od výzdoby. POZOR. Až na Zlatou Korunu do kempu nedojedeme. Domluvíme se s Vikingem, ale je to kvůli dopravě a možnostem autobusu, to tady nebudu rozepisovat. Sraz na tomto jezu bude cca 18-18,45 hod, protože 19,00 je maximální hranice odjezdu autobusem. Po této době už se na nás autobusák vyprdne a kdo se cestou ožere a někde se zdrží, bude mít smůlu a do kempu se těch 20 km bude muset dopravit po vlastní ose. Večer volná zábava pro ty, co ještě neodpadli. Bude víkend, takže všude plno lidu, ale alespoň budeme mít koho pozorovat :D Tento den má termín porodu má dcera, takže pokud se mi narodí vnouče, bude oslava

neděle 2.8.2015
snídaně, balení, odevzdání chatek do 10,00 hod, oběd, loučení s Vikingem, kdo bude spěchat, obědvat nemusí, my co milujeme výpečky si je ještě na rozloučenou dáme :D …postupný odjezd domů podle hladiny alkoholu v krvi 10-14,00 hod.

Pokud má někdo zájem o ubytování v chatce, dejte mi vědět, lodě a rafty budu řešit později,. Doporučuji přivézt nafukovací zvířátka na výzdobu raftů (kosatka, dinosaurus atd. a špagát na chlazení tekutin ve Vltavě (na vlečení lahví za lodí, nebo raftem). V rámci dodržování pitného režimu doporučuji přivézt dostatečné zásoby tekutin (pro děti a abstinenty limonády, pro nás ostatní krvesaj (lihovar Jančík a dcery), rum, pivo, víno, limo, šampáňo, kořalka atd.) Kdo nepije s námi, pije proti nám. Za rozjívené psy a děti si každý zodpovídá sám. Co si kdo zničí, to si zaplatí. Na jezech musí mít děti vesty.

Kdo bude mít zájem o tuto akci a bude se chtít přidat, ozvěte se mi mailem na dvornizookoutek@seznam.cz, nebo na facebooku do zpráv. Mobil pro dotazy je 731407080. Zálohy se budou platit březen-duben, doplatek při příjezdu, doprava autobusem každý den zvlášť na místě (rozpočítává se podle počtu osob, které v něm pojedou), za loď a cestu autobusem je to asi 35-40,- Kč na osobu krát dva dny. Jídlo a pití si každý platí sám. Sprchy byly na žetony 20 Kč, letos to bude asi stejné. Dřevěné šachy jsou zdarma, fotbálek je na peníze.

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.

Na všechny se těším a ahooooj na Vltavě **EL**

23.02.2015
Mám za sebou velmi vyčerpávající uplynulý týden. Díky anonymnímu udání za týrání dětí tu byla v úterý přepadová kontrola z úřadu na právní ochranu dětí, t.j. sociální pracovnice a pracovnice z dětského domova, přišly bez ohlášení, fotily celý byt, vyptávaly se na počet psů a měly problém s tím, že nejsem místní, prostě totální průklep, jako bych byla nějaký nesvéprávný občan, nebo tyran, nebo kdo ví co ještě. Sotva jsem se vzpamatovala, ve čtvrtek přepadová kontrola z České inspekce životního prostředí z Havlíčkova Brodu, díky udání, že kontaminuji spodní vody. Kontrola dopadla dobře, vše bez chyby. Aby toho nebylo málo, v pátek přišla paní z Krajské veterinární správy, inspekce, prý přišlo udání, že týrám zvířata na Ligu na ochranu zvířat. Malá měla to odpoledne vystoupení v rámci slavnostního otevření zrenovovaného náměstí, takže vše v příšerném tempu, kdy už jsem byla trochu hysterická, kdy do zahájení vystoupení zbývalo 35 minut a já špinavá, slámu ve vlasech, malá nic nachystaného, přilítli jsme na poslední chvíli a malá se převlékala do kostýmu na náměstí v autě 10 minut po termínu. Pokud se někdo nsaží o to,oddělat mně infarktem, nebo mrtvicí, myslím, že k tomu nemám daleko a dotyčný je kousek od splnění svého snu. Ovšem smůla. Rodiče mi koupili vitamíny proti stresu, takže takovou radost vám ubožáčci nepřející neudělám. Nechápala jsem, co se děje, proč mně nikdo nezdraví, proč na mně lidé koukají přes prsty, proč lidé, se kterými jsem se rok nebavila na mně a moji rodinu a zvířata zaútočili raketami na Silvestra...........a najednou to vylezlo z "toho, jehož jméno nesmím vyslovit". Jeho kamarád v naší ulici měl prý koncem roku kontrolu ze životního prostředí a musel zavřít dílnu. A prý to mám na svědomí já. Přitom já ani nevím co v té dílně je, nebo bylo, nemám důvod někoho udávat a mám dost starostí sama se sebou. Takže mně někdo křivě obvinil a takovým způsobem jsem si to "odsrala", že je mi z toho ještě teď zle. Nedokážu pochopit, jak je vůbec možné, že dav podlehne dezinformaci nějakého sprostého o 20 let mladšího mladíka, který mi do sms píše něco o tom, že "moje iq dosahuje směšných hodnot", že "moje mozkové pochody jsou mimo realitu, ale to už tu všichni ví" a podobně. Možná s tím má něco společného toto. Na konci roku jsem hlásila na policii to, že asi 300m odsud někdo pálí nebezpečný odpad a štiplavý dým mi zamořil dvůr, že jsem nemohla dýchat já ani zvířata a dotyčný na mou žádost, aby to uhasil, mne poslal kamsi. Volala jsem kamarádovi "toho, jehož jméno nesmím vyslovit", jestli je to někdo od něj, že se chystám volat policii, řekl, že ne, že je to někdo z dílny za jeho placem a ať je klidně zavolám. Tak jsem volala policii. Protože co si kdo dělá na vlastním dvoře je mi jedno, ale já ani moje děti a zvířata nebudeme doplácet na analfabety, kteří ani netuší, co dokážou spaliny z plastů napáchat na lidském zdraví. Kdy mně štípe celý hrtan a zvířata jsou přiotrávená a ti kdo to mají na svědomí to spálí a pak odjedou do svých čistých domovů. Nechci umřít na rakovinu a je mi jedno, že to je známý toho nebo onoho. Zákony budeme dodržovat všichni a pokud to tak nebude, tak začnu opravdu jednat. To, že pod vedením osadního výboru přišla obec o většinu zeleně a větrolamy, že se tu nikdo nezajímá o přírodu a zvířata, že mi tu hážou lidé klacky pod nohy a pomlouvají mně jen proto, že jsem naplavenina, to mně hodně štve. Ale škodit mi tu nikdo nebude. Jestli si miláčci myslíte že jste mně vyděsili a budu si tu čuchat smrady z vašich karcinogenních spalin, že nebudu bojovat o každý zbytečně vykácený strom, že si tu nechám zabíjet a ohrožovat zvířata, krást majetek a že si tu od vás nechám všechno líbit, tak jste na hodně velkém omylu. Zákony platí pro všechny stejně. Promiňte, ale je mi zle z nepřátelského prostředí, kterému jsem tu vystavena. Je mi zle z lidí, kteří šíří nepravdy. Je mi zle z každého kdo nenávratně ničí přírodu. Je mi zle ze všech, kteří mně a mým zvířatům ubližují. Je mi zle z každého, kdo pro vlastní pohodlí obětuje druhého. Styďte se. Myslíte, že s takovým přístupem bude svět lepší? Že se budou mít lidé více rádi? Že si budou všichni pomáhat? Že se vám a vašim dětem bude lépe žít? NE. Pokud svůj přístup nezměníte bude vše jen horší. A pak nás čeká jen utrpení. Nejsem věřící, ale modlím se, aby svět byl čistý a lidé hodní.......................najde se někdo, kdo chce totéž? Nebo jsem sama, komu záleží na tom, abychom nebyli další civilizací, která zničí sama sebe??? !!!!!!!!!!!!!!!!!
03.02.2015
Letní brigáda v zookoutku

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. - (nezisková organizace) v Jaroměřicích nad Rokytnou - Popovicích, hledá hodné lidi na špatně placenou brigádu, kteří by za odměnu cca 1500,- Kč + ubytování a internet zdarma, dohlédli a obstarali začátkem srpna na 1 týden (5 dní bez nás) všechna naše zvířátka. Pracujeme tu zdarma dobrovolně ve dvou lidech 360 dní v roce a potřebujeme si alespoň pár dní odpočinout a načerpat nové síly. Požadavky jsou: maximální zájem o zvířata, plnoletost, zodpovědnost (žádné drogy a alkohol), zájem o práci u zvířat a schopnost řešit s chladnou hlavou možné problémy. Praxe u zvířat velkou výhodou. Vhodné nejlépe pro pár, ale je to jedno. Po špatných zkušenostech z loňského roku, kdy se brigádník zalekl práce a zmizel dříve, než jsme přijeli upozorňuji, že toto není vhodné pro člověka, který chce za málo práce hodně peněz. V našem chovu jsou divoká, domácí i exotická zvířata vč. zvláště chráněných druhů a je velmi důležité, aby o ně bylo řádně postaráno. Vím, že existují lidé, kteří nemyslí jen na svůj blahobyt, ale je jim blízká příroda a zvířata. A právě takové lidi hledáme. Pokud bude mít někdo chuť si to vyzkoušet i dříve, můžeme nabídnout ubytování zdarma a pomoc se zvířátky, ovšem jen dobrovolně, bez příspěvku. Bez dotací a sponzorů není dostatek financí. Uvítáme každého, kdo to myslí vážně. Nemusíte se bát, vše bude připravené a zaškolíme vás. Během pobytu na Vltavě budeme na mobilu a Whatsappu a jakýkoliv problém je možné konzultovat. Prosím aby zájemci (ne lidé, kteří mi budou volat a psát co všechno děláme špatně) psali na dvornizookoutek@seznam.cz, nebo volali na 731407080, děkuji Jiřina Ciprová.

STRÁNKA MINIOVEČEK JE PLNĚ FUNKČNÍ :)

02.02.2015
Nová várka čuníčků je na prodej, mrkněte do miniprasátek.

17.01.2015
Rozhodla jsem se, že sem budu průběžně doplňovat na webové stránky všech 18 druhů zvířat, která tu ještě nejsou uvedená pod složkami. Postupně budu přidávat odkazy, některé ještě nemusí být funkční do doby, než bude stránka, na kterou je odkazováno, hotová.
16.01.2015

Původně jsem to sem nechtěla psát, ale protože bohužel po okolí opět kvetou různé zaručené fámy a lidé mi přestali odpovídat na pozdravy, je za tím zřejmě fakt, že někdo otočil události z konce roku naruby a já jsem se rozhodla tady na svém webu uvést vše na pravou míru. Na Silvestra 31.12.2014 ve 23.55 hod byl na náš zookoutek spáchán útok od nebudu jmenovat koho. Bylo to plánované, protože jsem se to doslechla 2 dny předem od dětí, ale prý mi to nesmí říkat. Netušila jsem, že dotyčný je toho schopen a také by mně nikdy nenapadlo, že mně zradí vlastní známí, kteří to věděli a nic neřekli. Ona osoba hodila k nám na uzavřený dvůr výbušninu těsně vedle voliéry Sýčka obecného a pár metrů od Výrů velkých a dalších zvířat a vše jsme sledovali my i rodiče, kteří přijeli na návštěvu. Všichni jsme stáli u okna, které onen vandal málem vysklil a čekali na novoroční přípitek. Po úvodním výbuchu před oknem následovalo ostřelování raketami po celé ploše našeho zookoutku (střepy byly i u pštrosů ve výběhu) s úmyslem stresovat zvířata i nás a legálně u příležitosti oslav nás poškodit. Oné velmi podnapilé osobě, která tímto spáchala několik přestupků a porušila minimálně 3 zákony, bylo bez úspěchu domlouváno námi i policií a vše bude řešit minimálně přestupková komise. Byl ohrožen náš majetek, protože se střílelo nejen na zvířata, ale i na místa, kde je uskladněné seno i sláma a cítili jsme se ohroženi i my, jelikož výbušnina vybouchla na místě, kde byly na dvoře chvíli před tím děti.

No a dále. Nevím, jestli jsem už celému světu oznámila, že se 1.8.2015 stanu babičkou. Z toho mám velikou radost. Dceři bude letos 30 let, tak už bylo načase :D Co se týče zookoutku, je tu strašně moc práce. Čeká mne spousta úkolů. Vypracování výroční zprávy, dokončení loga zookoutku a tím pádem i venkovního označení na fasádě domu, do toho doděláváme výběhy a voliéry po částech, jak peníze dovolí. Příspěvky žádné, dotace žádné, ale na druhou stranu jsem ráda, že můžeme být soběstační a sice vše trvá déle, ale nemusíme být nikomu vděční, protože vše co budujeme a chystáme, je jen díky naší tvrdé práci. Letos jsem se rozhodla po dlouhém přemýšlení o zavedení komentovaných prohlídek v určité dny a v určitém čase od května 2015. Díky příspěvku na zvířata, který bude vybírán místo vstupného se nám doufám podaří zafinancovat veškerá krmiva pro zvířata, abychom si na to nemuseli půjčovat na hříšný úrok z Cetelemu. No a jsme u zvířátek. V současné době je na cestě z Německa samec Výra virginského, kterého jsme pořídili naší Rozárce. Chystáme se vybudovat voliéru pro Veverky obecné, kde se ještě na ministerstvu řeší způsob jejich značení. Odvolala jsem se proti vydanému povolení k chovu, ale bylo to jen proto, že způsob značení přikázaný z Kraje Vysočina ohrožuje veverky na životě. Takže uvidím,jak to dopadne. Jinak blíží se sezóna a připravujeme se na nápor vajec do líhní. Modlím se, aby střepy v zažívacím traktu pštrosů, které se jim tam po Silvestru mohly dostat, neměly fatální následky. No uvidíme. Díky volně pobíhajícím psům, jejichž majitelé porušili vyhlášku, jsme přišli za poslední 2 měsíce o 5 pštrosích dorostenců a to upozorňuji, že se tak stalo na mém oploceném pozemku, kam cizí psi vnikli. Zbývají poslední 2 odrostlá kuřata..............Dospělá samice, na kterou jsem si brala před rokem úvěr, abych nahradila lidmi i psy zabité dospělé 4 samice z roku 2012, kulhá po Silvestru.............letos je prioritou kamerový systém a potom už budu mít v ruce to, co potřebuji. A budu opravdu nemilosrdná, stejně jako jsou tu ostatní lidé vůči zookoutku, i mně.

Blíží se i doba, kdy je potřeba začít organizovat Vltavu 2015, najde se někdo, kdo by se dokázal postarat 5 dní brigádně o zookoutek? Zájemci hlaste se, ubytování zajištěno. Ale žádné padavky a lenoši, zvířátka vyžadují opravdu strašně moc práce.

31.12.2014
24.12.2014
29.11.2014
Na prodej máme ještě hromadu selátek viz foto tady a v prodeji. Jinak vánoce se blíží a venku je zima a lezavo, tak není práce venku až tak příjemná, ale bohužel nežijeme v tropech, tam se nedá nic dělat. Mezi novinky patří to, že náš Dvorní zookoutek získal od Krajského úřadu životního prostředí a zemědělství povolení k chovu veverky obecné, ale bohužel jsem se musela odvolat a navrhnout úpravu ve dvou bodech, ohledně značení veverek. Měli podmínku čipování, ale takový zákrok na tak plachém a citlivém zvířeti je pro zvíře stresující a mohlo by dojít z důvodu šokového stavu k úmrtí zvláště chráněného živočicha, což by byla škoda. Veverka je velmi velmi citlivá na stres, tak uvidíme,jak to dopadne. Jinak máme dva nové přírustky do zookoutku a těmi jsou dva výři velcí (Bubo bubo), Bubinka a Kubíček. Bubinka je také tady na fotce. Brzy přijede z Holandska ženich pro naši výřici virginskou (Bubo virginianus), tak doufám, že se nesežerou. Chtěla bych také poděkovat Zuzance Makovičuk Chrástové z Jaroměřic n/R za zprostředkování a Heleně Skuhrovcové z Prahy za darování pěti vakoveverek létavých do našeho zookoutku. Mé děti jsou z nich u vytržení, tak doufám, že se budou líbit i dětem ze školiček. Jinak kdo čeká na teddy králíčky, tak bohužel smůlička, nezabřezla ani jedna z devíti připuštěných samic. Holky se na to prostě vybodly. Jinak sýčci (Athene noctua) už jsou prodaní, dva jeli na Slovensko a jeden na Moravu. Další novinky již brzy, zatím páááááááááá :)

18.10.2014
Tak na prodej jsou ještě poslední dvě fenečky biewerů. Jinak jsou k odběru další selátka, tentokrát po Blackii, holky se prostě domluvily a zavalily nás hromadami selátek. A selátka žerou a žerou a naše peněženky se prázdní a prázdní......Je tam pár pinďů vhodných i do bytu díky své velikosti. 3 měsíce a 3 kg :) Pro okouknutí dalšího vrhu (prasátka od manželů ....... z farmy Na Míchovce dovezená sem z důvodu nemoci majitele) mrkněte na tuto stránku. Jsou rozkošní. Klidně je i vyměním za jiná zvířata, nebo krmiva. Selátek je teď tolik, že z toho mám vážně vrásky na čele. Bohužel je ale minimální zájem, což mně udivuje, protože se jedná o vážně čistokrevná miniprasátka. Ale na zimu se asi každý bojí. Ale selátka rostou tak pomalu, že je můžete mít i v chodbě a strčit je ven až na jaře. Jsou čistotná a chodí na kočkolit, nebo se dají venčit, jako psi. Jsou chytřejší než psi, naučí se venčit rychleji. Jinak očekáváme nový přírustek do zookoutku, mladou samici Výra velkého (Bubo bubo), tak se moc těšíme. Naše Rozárka (Bubo virginianus), bude koukat. Té se ve voliéře líbí a začala i lovit bažanty a slepice. Ještě, že je ve voliéře, jinak si myslím, že bychom už koťata ani jorky neměli. Díky prodaným štěňátkům jsme mohli dobudovat přístřešek koním a splatit zase část dluhů, tak moc děkujeme, ale bojím se, že nás selátka sežerou, takže pokud jde o ty větší ve vrzích, cena dohodou. Jinak co se týče zookoutku, příští rok bychom chtěli určit již nějaké dny, kdy bude možné náš zookoutek navštívit bez objednání předem. Teď to napíšu trochu volněji. Prostě makáme jako blázni, až se z nás kouří, aby to tu bylo hezké a líbilo se tu lidem i zvířátkům. Jsme tak strašně vyčerpaní, já nesundám maskáče od rána do noci, ale je to tu už vidět a jsem ráda, že nám to tak hezky jde. Na odbor životního prostředí Kraj Vysočina jsem posílala žádost o povolení k chovu Veverky obecné, tak se modlím, aby nám ho povolili, protože je velmi složité toto povolení získat. Veverka obecná je zvláště chráněný živočich stejně jako Sýček obecný a od těch byly letos 3 mláďata, tak snad uvidí, že nejsme žádní kšeftaři, ale děláme pro zvířátka vše z lásky a čistého srdce a proto se jim u nás daří. Mladé sýčky ještě máme. Říkám jim miminka a přemýšlím, že jim snad radši vybudujeme nové voliéry, než bych je prodala. Vidím na ně z kuchyně a nevím, jestli si prohlížím já je, nebo oni mně :D. Jinak už teď je třeba se zamýšlet nad příštím rokem a nad našimi pěti dny dovolené v roce 2015. Hledám naprosto spolehlivého šílence milujícího zvířata, který bude ochoten v srpnu 2015 na 5 dní obstarat bez újmy na jejich zdraví všechna zvířata v zookoutku a to z odměnou cca 1-2 tisíce Kč. A je tady toho fakt dost. Dokonce i student Vysoké veterinární školy nevydržel a po jednom dni utekl. Moc práce, málo peněz. A to se měl dobře, protože my za to nedostáváme nic. A na jeho pitomých 1500,- Kč jsme museli namakat asi 10x tolik času, abychom je pro něj vydělali. Tak doufám, že někoho seženeme a nestane se nám jako vloni, že jsme se dva dny před odjezdem dozvěděli, že na to brigádník kašle a jede domů. Na takové pitomce ale kašlu já a chci někoho zodpovědného. Někoho,kdo mně nechá po celém roce neskutečné dřiny odpočinout a nepostará se mi místo odpočinku o žaludeční neurózu. Takže asi tak, pokud máte zájem, pište, nebo volejte :)
07.09.2014
Nově máme na prodej nádherná štěňátka Biewer Yorkshire Terriéra.
26.08.2014

Další várka miniprasátek je na světě. Prasničkám se daří dobře a tak se nebojí nám nadělit pořádnou várku potomstva :D Kromě miniprasátek máme na prodj i hromadu idických běžců, jsou to posední letošní káčata. Skvělí lovci slimáků, dokážou vyčistit dokonale zahradu od slimáků a nevšímají si květin a zeleniny kromě salátu :) Za 14 dní budou k odběru i štěňátka biewerů a stále máme na prodej ještě několik kuřat bílých pštrosů nandu. Prázdniny nám pomalu končí, což je strašná představa, počasí nic moc, ale houby rostou a podzim se snad vydaří. Jinak my usilovně pracujeme na nových voliérách a výbězích a tak to asi zůstane do konce roku. Přeji vám všem krásné poslední dny prázdnin a pokud budete shánět nějaké zvířátko ozvěte se a pokud budete mít nějaký stavební materiál, který vám zbyl, nebo ho nevyužijete, nebo i suché pečivo, budeme moc rádi, pokud nám ho věnujete. Mějte se krásně :)