Zpět na stránku Symbol
Upravená Borisovka
v první tabulce je originál kaše, v tabulce pod ní je upravená kaše

Návod na kaši Borisovku - opsáno z CHS VELVET

Kašička je určená na krmení mláďat, pokud nejsou kojena matkou, nebo na dokrmování slabších mláďat. Doporučená denní dávka je 5-20 ml, podle velikosti mláďat. Malé miminko má žaludek velký ani ne 1 ml. Krmí se dle potřeby 1x za dvě až tři hodiny, a to i v noci (pokud je mládě úplně osiřelé), nebo méně často (pokud jen dokrmujeme) stříkačkou bez jehly. Interval krmení se zvyšuje podle stáří a stavu mláďat.

Složení vyjadřuje poměr ingrediencí.

48 dílů plnotučného mléka
36 dílů nízkotučného tvarohu
6 dílů smetany (sladká smetana, v modrém kelímku)
2 díly žloutku
1 díl oleje (podporuje vylučování, při průjmu méně)

Vše smícháme, dáme do skleničky a skleničku vložíme do hrnečku s horkou vodou. Poté, co se kašička ohřeje, zkusíme, zda není příliš horká a podáváme.

Upravená Borisovka

Tuto kašičku jsem si upravila sama z jediného důvodu. V obchůdku kde jsem byla, neměli všechny ingredience z návodu. Tak jsem koupila něco podobného. Navíc doma jsem to rozmíchávala v panákovi a protože nevím, jak bych odměřovala 48 a 36 dílů, takže jsem to dávala malou lžičkou od oka. Malá skinnka Chiquita se za 4 dny krásně spravila a přestala vypadat jako kostlivec.Jinak v původním článku je psáno, že miminko má žaludek jen ani ne 1 ml, takže nechápu jak mi malá Chiquita mohla coby dvoudenní skinní mimi vytáhnout ze stříkačky 3,5 ml a málem mi při tom ukousla ruku. Ani nepraskla, takže 1ml je bráno asi při splasklém stavu žaludku. V každém případě jsem do ní nic nervala násilím, když už nechtěla a odvracela hlavu, přestala jsem ji krmit, stříkačku jsem mačkala hodně pomalu, aby to nevdechla a taky abych si stačila všimnout že má dost.

Složení vyjadřuje poměr ingrediencí.

1,5 vrchovaté čajové lžičky tvarohu se smetanou
2 čajové lžičky mléka
1 zarovnaná čajová lžička Pikniku, nebo Jesenky (zahuštěné slazené mléko)
1/3 čajové lžičky žloutku
1/2 zarovnané čajové lžičky medu
cvrnknout trošku oleje, tak 1/3 čajové lžičky

Vše smícháme a pro správnou hustotu buď přidáme tvaroh, nebo naopak naředíme mlékem, kaše by neměla být ani příliš hustá, ani řídká. Potom skleničku vložíme do hrnečku s horkou vodou. Až se kašička ohřeje, zkusíme, zda není příliš horká a podáváme.