Zpět na úvodní stranu Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.
nestátní nezisková organizace

adresa : Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou
- Popovice, 675 51

kontakt mob. 731 40 70 80 (Jiřina Ciprová) dvornizookoutek@seznam.cz klik do mapy

NAUČNÁ STEZKA zookoutkem
- komentovaná, s průvodci
(chováme zvířata vyžadující zvláštní péči, např. výry a mývaly, prochází se tu v bezprostřední blízkosti zvířat, např dikobrazů, a tak není možné, aby se tu někdo pohyboval sám. Je to z důvodu ochrany návštěvníků i zvířat.)
Čas prohlídky nutno domluvit předem.

Vstupné je příspěvkem na zvířátka. Cena prohlídky (pro 1-5 osob) na 350,- Kč (za všechny osoby celkem), každá další osoba 70,- Kč celkem max. 10 osob. Doba prohlídky 1-1,5 hodiny. Je nutné se objednat předem a domluvit vhodný termín. Ve všedních dnech je možná prohlídka pouze v 16,00 hod, o víkendech dle dohody. Kontakt mob. 731407080, dvornizookoutek@seznam.cz.

INFO: Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který se kromě chovu zvířat zabývá i mnoha dalšími činnostmi, zejména péčí o přírodu a krajinu. Protože péče o zvířátka v zookoutku (krmení, zajištění krmiv, sekání trávy, dokrmování mláďat, péče o odchovy, veterina, evidence, kydání, úklid), fundraising (webové stránky, nabídka a prodej odchovů), vekerá logistika, chovatelský servis k odchovům, péče o přírodu (péče o zeleň a o tůň s chráněnými živočichy), dobrovolnická účast při akcích města (masopust, dětský den, atd.) zabere mnoho času, prohlídky děláme ve svém volném čase, který si musíme vyhradit. Nemáme zaměstnance a vše zajišťují dobrovolnicky bez nároku na odměnu pouze 2 lidé ve svém volném čase. Zookoutek je rodinná záležitost s občasnou výpomocí dvou dobrovolníků. Proto je nutné objednání předem. Děkujeme za pochopení.
Pokud máte zájem se zapojit do práce spolku, nebo pečovat o zvířata, krmit zvířata, zapojit se do environmentálních aktivit, nebo prostě chcete jen jednorázově pomoct, např. při nakládání hlubokých podestýlek, sekání trávy a pod., dejte prosím o sobě vědět na mail dvornizookoutek@seznam.cz, nebo mob. 731407080. Za vaši pomoc budeme rádi :)

Můžete si u nás zakoupit:
turistické magnetky 30,- Kč
pexeso s krabičkou (krásné fotografie našich zvířátek) 50,- Kč

paví pera s okem 25 Kč
paví pera bez oka 10,- Kč
kornouty s krmivem pro zvířata za 10 Kč
chlazené nápoje ve skleněné lahvi 0,33l / 15,- Kč
další různé upomínkové předměty a hračky.
. Výtěžek z prohlídek i prodeje je příspěvkem na krmiva pro zvířátka.

BLIŽŠÍ INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který pečuje o zakrslá, exotická a chráněná zvířata včetně ohrožených druhů a živočichů vyžadujících zvláštní péči. Všechna zvířátka, která tu jsou k vidění, jsou téměř na dosah, některá zvířátka, např. minikozičky, oslíky a minipony si lze i pohladit, další, např. mývaly či dikobrazici Vendulku, si návštěvníci mohou i nakrmit z ruky. Uvidíte sovy, želvy, skunka a dikobrazí samičku Vendulku na velmi krátkou, ale bezpečnou vzdálenost. Ukážeme vám náš chov miniprasátek a pokud přijdete ve vhodnou denní dobu, můžete vidět i veverky. Klokan Klokča vám ukáže jak umí rychle skákat. Hejno bílých nandu pampových se vám předvede v celé své kráse. Budete mít možnost shlédnout pohromadě druhy zvířat z naší přírody, které ovšem najednou nikdy nemůžete ve volné přírodě spatřit, výry velké i virginské, sovu pálenou, sýčky, krkavce, mývaly. Skupiny od dvou do max. 10-12 osob provázejí zkušení ošetřovatelé zvířat, dobrovolníci, kteří vám vysvětlí vše o daném druhu, případně odpoví na vaše dotazy. Návštěva není vhodná pro příliš malé děti do dvou let z toho důvodu, že neudrží pozornost delší dobu. Díky terénu bohužel není možné absolvovat prohlídku s kočárkem, nebo na vozíčku. Komentovaná prohlídka naučnou stezkou trvá 1-1,5 hodiny. Cestou se můžete na chvíli posadit na lavičky. Při prohlídce je nutné zachovávat klid a nerušit zvířátka, držet se ve skupině, hlídat si děti a dbát na pokyny průvodců. Výlet k nám do zookoutku můžete spojit s návštěvou zámku Jaroměřice nad Rokytnou, který je od nás vzdálen jen 2,5 km, případně navštívit další historické památky v Jaroměřicích nad Rokytnou (1km), nebo v Třebíči. Stravování je možné v Jaroměřicích nad Rokytnou v místních restauracích se zahrádkami, nebo dětským hřištěm jako např. v restauraci Corrida. Parkovat autem se dá v místě, vlaková zastávka je vzdálena jen 300m. V Třebíči (15km) je velké nákupní centrum Stop Shop, kde si můžete nakoupit, nebo se najíst.

Těšíme se na vaši návštěvu.mail

Statutární zástupce, předsedkyně spolku, fundraiser, kontaktní osoba a průvodce:
mob. 731407080
Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
67551
Místopředseda spolku, průvodce a Ferda mravenec - práce všeho druhu:
Milan Svoboda
www.kvalitnizednik.cz
 
Přípravný a Výkonný výbor:
Jiřina Ciprová
 
Milan Svoboda
 
Ing. Oldřich Kuchař