Zpět na úvodní stranu

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.


nestátní nezisková organizace

Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou
- Popovice, 675 51

IČO: 02287544

mapa

kontakt mob. 731 40 70 80 (Jiřina Ciprová) dvornizookoutek@seznam.cz

POZOR

prohlídky v období mimo sezónu od 20.10.2017 do 30.5.2018 neprobíhají.

Je jaro, rodí a líhnou se mláďata a zvířátka potřebují klid. My v mezidobí pečujeme o zvířátka, vylepšujeme jim bydlení a staráme se o mláďata, která je nutné ručně dokrmovat. Uklízíme po zimě a čistíme výběhy a lože zvířat. Sháníme peníze na krmiva prodejem odchovů a snažíme se ve dvou lidech připravit hezké prostředí pro zvířátka i návštěvníky. To nám zabere veškerý volný čas. Děkujeme za pochopení.

NAUČNÁ STEZKA

(s průvodcem)

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s. je spolkem, který pečuje o zakrslá, exotická a chráněná zvířata včetně ohrožených druhů. Návštěvou naučné stezky naším zookoutkem přispějete na nákup krmiv pro zvířátka, vybavení, příp. veterinární péči. Všechna zvířátka, která tu jsou k vidění jsou téměř na dosah, některá z nich, např. minikozičky a minipony si lze i pohladit, některá, např. mývaly, si návštěvníci mohou i nakrmit z ruky. Uvidíte i sovy, želvy a dikobrazí samičku Vendulku na velmi krátkou, ale bezpečnou vzdálenost a můžete si ji i nakrmit z ruky. Ukážeme vám náš chov miniprasátek a pokud přijdete ve vhodnou denní dobu, můžete si nakrmit z ruky i veverky. Hejno bílých nandu pampových se vám předvede v celé své kráse. Budete mít možnost shlédnout pohromadě druhy zvířat z naší přírody, které ovšem najednou nikdy nemůžete ve volné přírodě spatřit, výry, sýčky, krkavce atd.. Skupiny od dvou do max. 10-12 osob provázejí zkušení ošetřovatelé zvířat, dobrovolníci, kteří vám vysvětlí vše o daném druhu, případně odpoví na vaše dotazy. Návštěva není vhodná pro příliš malé děti do tří let z toho důvodu, že neudrží pozornost delší dobu. Komentovaná prohlídka naučnou stezkou trvá 1-1,5 hodiny. Při prohlídce je nutné zachovávat klid a nerušit zvířátka, držet se ve skupině, hlídat si děti. Výlet k nám do zookoutku můžete spojit s návštěvou zámku Jaroměřice nad Rokytnou, který je od nás vzdálen jen 2,5 km, případně navštívit další historické památky v našem okolí. Stravování je možné v Jaroměřicích nad Rokytnou v místních restauracích se zahrádkami. Parkovat autem se dá na místě, autobusem cca 100m od zookoutku a vlaková zastávka je vzdálena jen 300m.

Vstupné je příspěvkem na zvířátka a činí za skupinu 1-5 osob v sezóně 2018 - 350,- Kč, každá další osoba 70,- Kč. Délka komentované prohlídky naučnou stezkou je 1-1,5 hodiny. Je nutné se objednat předem na mob. 731407080, nebo mailem na dvornizookoutek@seznam.cz

Prodloužená trasa naučné stezky s prohlídkou spodní trasy i oddělené části zookoutku (koně, miniovečky, králíčci) 400,- Kč Každá další osoba 80,- Kč. Délka komentované prodloužené prohlídky naučnou stezkou je 1,5-2 hodiny.

Je také možné objednat opékání špekáčků na kamenném ohništi (špekáček, chléb, hořčice, tácek, pití), cena 60,- Kč/osobu. Max. 10-12 osob. Je nutné se objednat předem na mob. 731407080, nebo mailem na dvornizookoutek@seznam.cz

Pro rok 2018 připravujeme zážitkové programy. Upřesníme během dubna - května 2018.

 

Těšíme se na vaši návštěvu.mail

Statutární zástupce, předseda sdružení, kontaktní osoba a průvodce:
Jiřina Ciprová
mob. 731407080
Popovická 786, Jaroměřice nad Rokytnou - Popovice
67551
Místopředseda a průvodce:
Milan Svoboda
 
 
Přípravný a Výkonný výbor:
Jiřina Ciprová
 
Milan Svoboda
 
Ing. Oldřich Kuchař