Co je nového Pár slov o nás Zvířátka k prodeji, nebo k darování Minikozičky Miniovečky Minipony Koně
Miniprasatka
Papoušci Sovy Savci Naši Teddy králíčci Pavo cristatus Naše morčátka Naši pesani a kámoši našich pesanů Naši pštrosi Nandu pampoví v bílé formě Naše kočičky Fotečky toho, co se jinam nevešlo Kontakt

 

Povídání o strůjci toho všeho

Toto povídání je o tom, co všechno předcházelo založení spolku a protože stránky byly prvních 8 let pouze chovatelské a některé informace jsou jen přepisované a doplňované, poprosila bych vás o určitou shovívavost při čtení. Je to zčásti osobní zpověď, možná zbytečně hnaná do detailů, ale kdo mne zná ví, že jsem prostě taková. Dávám lidem srdce na dlani a často za to dostanu přes čumák. Nemám ráda když něco musím dělat jen proto, že se to tak dělá, že to tak dělají všichni, nejsem a nikdy nebudu stádový člověk. Miluji malé děti, protože ještě nejsou zkažené a zvířata, mezi kterými je mi lépe než mezi lidmi. Jak řekl Lennon "Čím víc poznávám lidi, tím víc miluji zvířata". Já jsem svá a svá vždycky zůstanu. Na hodné lidi jsem hodná a na zlé lidi jsem zlá. Nebojím se žádného zastrašování a neplatí na mně žádná nátlak. Snažím se žít dobře a v souladu z přírodou a zvířaty. Do těch jsem blázen už od malička (slepice, králíci a ježci v paneláku). Bývalý manžel, který zvířata rád neměl, i když se tak sám choval, mi pomohl rozvodem se mnou změnit můj život..........a teď budu postupně poupravovat to, co jsem psala průběžně od založení těchto webových stránek, od r. 2006, kdy ještě nebyl na světě můj nejmladší synáček Jiříček, ale založila jsem chovatelskou stanici morčátek, v té době jsme měli 2 koníky a nějaké psy a kočky, králíčky..........takže: .....

Kromě dvou dospělých dětí mám i dvě malé dětičky a jen jedny ruce, takže mám někdy prodlevu při odpovídání na maily. Pokud se chcete na něco zeptat, nebo sháníte nějaké zvířátko, radši mi zavolejte na mobil 731407080, mám tu špatný signál, ale kdo vydrží, dovolá se. Nebo zavolám já, chodí mi sms o nepřijatých hovorech. No a teď něco o mně. Narodila jsem se v r. 1967 ve znamení Střelce (Hadonoše) a mám 4 děti, Nejstarší dcera vystudovala SŠ a momentálně pracuje v Dubaji, moc krásně zpívá, takže bych jí na svém webu ráda umožnila prezentaci jejích skladeb a nazpívaných písní. V roce 2015 se stala matkou krásného kloučka a ze mne udělala babičku :) Syn vystudoval průmyslovku v Praze a stal se z něj policista. Nepije (jen příležitostně), nekouří a nefetuje a je normální. Občas se vzteká. Momentálně je šťastně ženatý :) Potom mám ještě malou dcerku a synka. Jsem prostě taková dvougenerační matka a je to fajn.

Od léta 2012 bydlíme s dětmi v Jaroměřicích nad Rokytnou, což je 165 km daleko od rodiny a původního bydliště. Stalo se tak poté, co jsme byli bývalým manželem, který nemá rád zvířátka vystěhování z domu a pozemku a měli jsme jen měsíc na to, cokoliv sehnat a kdekoliv, jinak by byla zvířátka rozprodána a mnoho let mé práce se zvířaty zmařeno. Tohle bylo jediné místo v ČR, které splňovalo mé podmínky. Aby byla blízko škola a školka, zdravotní středisko, abychom žili v kulturní prostředí a byl tam velký pozemek se stodolou pro moje zvířátka. Koupili jsme úžasný starý statek který je v základu jedním z prvních statků zde ve staré, původní části vsi Popovice. O Popovicích je první zmínka již roku 1407.

Má láska ke zvířatům a setkání s jedním velmi ochotným a o zkušenosti se dělícím majitelem bývalého zookoutku v Třebíči, nyní v Pokojovicích, mne přivedlo na myšlenku, jak se věnovat zvířatům, dělit se o radost z nich a ještě být užitečná. Takže jsem po dvouměsíčním váhání, pročítání zákonů a sestavování stanov tak, aby vyhověly novému občanskému zákoníku, založila občanské sdružení, které se od 1.1.2014 změnilo na zapsaný spolek s názvem Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.. Stálo mne to měsíc usilovného papírování, ale ke dni 4.11.2013 mi jej ministerstvo schválilo, stala jsem se dle stanov doživotní Předsedkyní spolku a dostali jsme tím již jako oficiální zookoutek spoustu možností jak svou činnost rozvíjet a ukázat všem udavačským, závistivým a hloupým lidem, kteří nám nepřáli, že si z toho nic neděláme a máme sílu pokračovat. K červnu 2017 je to 13 let usilovné každodenní tvrdé práce (ještě před založením oficiálních webových stránek), občas i s prázdným žaludkem. Z toho 4 roky pod oficiálním názvem Dvorní zookoutek U Pipinga, z.s.. Webové stránky, které jsem vytvořila a spravuji, navštívilo za tu dobu přes sto tisíc lidí, z více než padesáti zemí světa.

Představuje to 365 dní v roce, bez nároku na odměnu, dovolenou (v rámci jediného volna které si musíme zaplatit a sehnat brigádníky, organizuji akci na Vltavě pro cca 60 osob). Bez možnosti marodit v posteli, nebo si někdy odpočinout, to je daň za to co dnes máme, ale zejména za to, že jsme se zde za celé 4 roky nesetkali s žádnou pomocí, ani s náznakem spolupráce, spíše naopak s krutostí a bezcitností místních obyvatel a nezájmem orgánů obce i místní základní školy, která neakceptovala nabídku na spolupráci již podruhé během čtyř let. Ovšem podařilo se nám stát se členy kooperačního uskupení KOUS Vysočina, což nám dává další možnosti širší spolupráce s lidmi mimo tuto lokalitu.

Zde je přehled činností, které zde osobně vykonávám:

V rámci zookoutku osobně zajišťuji veškerou logistiku (zásobování, nákup, prodej), jsem předsedkyní a zároveň manažerkou zookoutku, provádím environmentální činnosti, jsem průvodcem při komentovaných prohlídkách pro veřejnost, majitelkou a ošetřovatelkou zvířat, jsem webmaster a grafik, fotograf, pracuji s veřejností, organizuji volnočasové aktivity pro veřejnost, zajišťuji drobné veterinární zákroky a ošetření, prevenci (odčervení a očkování), koordinuji brigádníky, provádím korekce kopyt, zednické a zahradnické práce, úklidové práce, práce při budování ohrad a zázemí pro zvířata, zajišťuji veškerou agendu co se týče evidencí zvířat, povolení k chovu druhů vyžadujících zvláštní péči, osvědčení zvířat podléhajících registraci a CITES, spolupracuji se Státní veterinární správou, spolupracuji s chovateli i zoologickými zahradami formou výměny zkušeností a nákupu či prodeje zvířat.

A to vše vykonávám zdarma. A co mne a mé děti živí? Výživné na děti od bývalého manžela. Životní minimum. Zvířátka živíme prodejem odchovů a dalšími činnostmi dle stanov spolku, které schválilo ministerstvo vnitra.

Přes veškeré snahy zlých a závistivých lidí hledím do budoucna s optimismem, vše co jsem v životě zlého zakusila mne posílilo, donutilo mne bojovat. Mám v sobě silnou krev (Haploskupina H1b klan Helena). Valašsko je má rodná zem a tam žijí silní lidé, i já jsem silná.

Věřím, že tu děti i mne čeká spokojený a dlouhý život naplněný láskou a štěstím, a to vše uprostřed mých milovaných zvířat, bez kterých nemohu být.

A nyní již hlavní cíle spolku, tak jak stojí ve stanovách:

- provozování zooterapie
- poskytování obecně prospěšných činností v oblastech ochrany životního prostředí a ochrany zvířat,
- ochrana přírody a krajiny,
- účast při jednáních a správních řízeních s volenými i správními orgány, které se mohou dotýkat ochrany přírody a krajiny,
- vybudování naučné stezky a přírodní zahrady,
- ochrana, chov, materiální a veterinární zabezpečení a podpora genofondu ohrožených druhů zvířat,
- ochrana, chov, materiální a veterinární zabezpečení domácích, exotických a volně žijících zvířat,
- seznamování veřejnosti se zakrslými druhy zvířat a umožnění přímého kontaktu se zvířaty v zookoutku,
- provádění environmentální osvěty u dětí i dospělých při činnosti v zookoutku a prohloubení jejich vztahu k přírodě a zvířatům, osvětlení vlivu jejich vlastní činnosti na životní prostředí,
- navázání spolupráce se Státním zámkem Jaroměřice nad Rokytnou, městem Jaroměřice nad Rokytnou, mateřskou a základní školou v Jaroměřicích nad Rokytnou,
- vybudování a provoz útulku pro zraněná a handicapovaná zvířata,
- za účelem uskutečňování cílů Sdružení spolupracovat s ostatními organizacemi a sdruženími s podobnými aktivitami (zoologickými a botanickými zahradami, útulky a azyly pro zvířata, soukromými chovateli vč. zahraničních a organizacemi a sdruženími zaměřenými na ekologii a environmentální osvětu),
- environmentálním vzděláváním, osvětou a výchovou působit preventivně proti sociálně patologickým jevům ve společnosti a spolupracovat za tímto účelem s orgány obce a ostatními organizacemi v ČR státními i nestátními, zejména organizacemi zabývajícími se vzděláváním a výchovou.

Aktualizováno 20.06.2017